Březen 2009


12.8 SmAjLíCi

27. března 2009 v 22:49 | Tí_nuška |  - PiXeLkY


Epizoda 4x10 - The Legend

26. března 2009 v 15:44 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Tento díl začíná ve skladišti, kde jsou všichni zdrceni ztrátou Bellicka. Self jim oznamuje, že jeho tělo je v márnici, kde ho nikdo nenajde. Nechce mu udělat řádný pohřeb a to naštvalo Sucreho, který po něm vystartoval a začal na něj řvát španělsky. Chtějí po Selfovi, aby mu vystrojil pohřeb jinak neseženou Scyllu. Self s Michaelem se setkávají s Gretchen, která jim dává zbytek stránek z ptačí encyklopedie a oznamuje jim, že Společnost chce zítra přesunout Scyllu. Michael tak složí mapu, ale symboly nedávají smysl. Poté na na mapě najdou zakódovaný vzkaz." Vidíš mě? - David Baker. David Baker je ten kdo navrhnul Scyllu. A nejde po něm jen náš tým, ale chce ho i Společnost, protože mají problémy při stěhování Scylly.

T-Bag si mezitím sehnal přes sekretářku pravou identitu Gretchen. Když pak klábosí se sekretářkou, vypadne z ní jméno Whistler. T-Bag zpozorní a a vyptává se odkud to jméno zná. Zpátky ve skladišti se rozhoduje kdo co bude dělat. V tom Michael spadne na zem a všichni jsou vyděšení. Sára tak odváží Michaela do nemocnice a Mahone se jde podívat po Bakerovi. Sucre a Lincoln jdou prozkoumat co je za trubkou.T-Bag si musí dělat starosti, protože ředitel společnosti Gate po něm chce, aby něco odprezentoval. Přichází za něm Gretchen s plánem, že počkají jestli se Scofieldovi podaří dostat Scyllu. Když jo, vemou mu jí a prodají Fengovi, jestli ne nic se jim nestane. V tu chvíli do kanceláře vstupuje i Sucre a Lincoln a oznamují T-Bagovi, že je Bellick mrtvý.

4x10b
Michael v nemocnici podstupuje vyšetření a se Sárou čekají na výsledky. Do nemocnice ovšem přichází policisté a Michael se Sárou radši mizí. Mahone navštívil Davida Bakera. Jeho žena ho nejdřív nechce pustit dovnitř, ale po zaslechnutí slova Scylla má Alex vstup volný. David se vyptává jestli je Alex od Společnosti, ten přikyvuje. Potom se spolu baví o Scylle. David ale Alexe prokoukne a zjistí, že není od Společnosti. Alex mu chce rozmluvit aby mu pomohl, že je Společnost zlá a určitě po něm půjdou. V tu chvíli k domu přijíždí i agenti Společnosti. Alex prosí Davida, aby šel s ním, ten ale neposlouchá. Mahonemu se daří jen tak tak uniknout a při jeho úniku mu předá Bakerova manželka papír s legendou k symbolům na mapě.

Sucre šel zatím s Lincolnem do pozdemí. Sucre vzpomíná na Bellicka a vypráví Lincovi, jak mu Bellick pomohl utéct ze SONA. Pak oba prochází trubkou a jdou chodbou až k nějaké místnosti, kde je zed a za ní je asi Scylla. Sucre ale na něco šlápne a začne to pípat. Je to nášlapná mina. Linc jde pro Gretchen, ta s tím však nemá nic společného a přemýšlí jak bombu zneškodnit. T-Bag zatím přednáší prezentaci a při té příležitosti zavzpomíná na Bellicka. Jeho proslov je působivý a sklízí úspěch.

4x10
Dozvídáme se také, že sekretářka T-Baga je ve skutečnosti agentka FBI, která na případu spolupracuje se Selfem. Mahone se schází s Michaelem ve skladišti a hned potom co vydí legendu volá Lincolnovi, že se jedná o past. Linc je nedostupný a tak za ním jde Mahone. Přichází zrovna včas, protože Gretchen se snaží zneškodnit bombu. Bombu by možná zneškodnila, ale spustil by se alarm a upozornil tak na to, že se někdo pokouší dostat ke Scylle. Alex najde ovládací panel a bombu na chvilku vypne. Sucre je tak osvobozen a všichni se vrací do skladiště. Self přivezl Bellickovo tělo a všichni se s ním naposled rozloučí. Sucre to pak volá jeho matce. T-Bag dostává od šéfa Gate číslo na sekretářku. Ihned jí volá a na druhé straně se ozve Self. Ve skladišti Michael rozkódoval symboly a zjistil jak je Scylla zabezpečená. V místnosti jsou tlakové a zvukové senzory, které dají vědět Společnosti,když něco zjistí. V tom Sáře volal neurolog s výsledky vyšetřením, Michael má nádor na hypothalamu, který začal růst a tak se musí zítra podrobit operaci jinak by mohl zemřít.

Guest Stars : Cress Williams (Wyatt), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Stacy Haiduk (Lisa Tabak), Michael Bryan French (Gregory White), Jude Ciccolella (Howard Scuderi), Keith Szarabajka (David Baker), Jennifer Hetrick (Elaine Baker)


Epizoda 4x09 - Greatness Achieved

26. března 2009 v 15:42 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Tento díl začíná ve skladišti, kde Lincoln mlátí Wyatta. Chce aby zavolal generálovi a řekl mu, že jsou všichni mrtví.Mlácení ale moc nefunguje. Mezitím generál mluví o přesunutí Scylly, když nemá žádné zprávy od Wyatta chce aby jeho podřízení pustili zprávu do tisku, že Scofield a Burrows jsou volní a pobíhají po městě. S Wyattem si přišla promluvit také Sára a zkouší to po dobrém, ale taky nepochodila. Waytt se jí snaží přemluvit aby mu pomohla, ale Sára ho zamyká a odchází. Self zatím na počítači připravuje nahrávku, kterou pak přehraje generálovi z Wayttovo telefonu.

Michael a ostatní zkoumají plány a zjišťují, že je možná na cestě za Scyllou čeká překážka. Sbalí nářadí a jdou do Gate. T-Bag je pouští do své komory a poté za ním přichází ředitel White, který našel rezignaci Blaunera. Toho kterého Gretchen zabila. Do T-Bagovo kanceláře přichází i detektiv, který se ho chce zeptat na pár otázek ohledně zmizení Blaunera. Náš tým přichází až do místnosti, kde už není kam jít. Nachází velkou trubku, kterou proudí voda. Snaží se jí podkopat, ale nejde to. Bellick a Linc tak musí jít rozovodny a zastavit průtok vody. Michael a Sucre zůstávají a připravují menší trubku, kterou pak prolezou skrz velkou trubku plnou vody.

4x09b
Zpátky ve skladišti chce jít Mahone k Wayttovi, ale Self ho zastaví. Řekl mu, že ví jaké to je. Ztratil syna a manželku při porodu, protože to doktor pokazil. Alexovi dá prostor až nadejte čas. Self dokončil svojí nahrávku a jde jí přehrát generálovy. Nachází tak Alexovo čas. Začíná mučit Waytta pomocí elektrických šoku a všeho možného. Chce aby trpěl a až nebude moc vydržet bolest, Alex mu přidrží u úst telefon a zavolá své manželce. Z jeho hlasu bude cítit strach.
Self přehrál zprávu generálovy, který je spokojen s jeho prací. Po skončení rozhovoru za ním přichází Gretchen a míří na něj pistolí. Generál věděl, že se Gretchen vrátí domů. Říká jí, že pro ní měl vždycky slabost a vždy byla jeho holka. Poté se líbají. Gretchen se tak spojuje s generálem a zjišťuje, že chce Společnost přestěhovat Scyllu.

Lincoln a Bellick se postarali o přívod vody a vrací se za Michaelem a Sucrem. Michael ale náhle dostává šok a celý se třese. Sucre neví co dělat. Po chvilce to přestalo. Sucre zaslechl něco o tom, že je Michael možná nemocný a tak o tom mluví s Michaelem. Scofield ale nic neřekne a tak se oba pouští do práce.
Udělali otvor do obou stran trubky a tak stačí jen do díry strčit menší trubku, kterou pak prolezou. Přichází za nimi i Linc a Bellick a lezou do velké trubky. Musí totiž nasměrovat menší trubku, přesně do otvoru.

4x09
Mahone přiváží Wyatta do doku, ten má na rukou řetěz a kus betonu. Waytt se mu to snaží rozmluvit, ale Alex ho nenechá domluvit větu a strká ho do vody.
Lincolnovi a Bellickovi se nedaří zasunout trubku, podpěra která měla držet trubku praskla a tak jí někdo musí nahradit. Oba dva s Lincolnem ví, že kdo tam vleze, jde na jistou smrt. Bellick se rozhoduje a leze dovnitř.T-Bag zatím našel papíry, které na něj vytáhnul Blauner a použil je jako prostředek jak se zbavit detektiva. Linc chce aby Bellick vylezl, ale ten podpírá trubku a nikam se nechystá. Dokázali to, ale voda začíná zaplavovat trubku.
Bellick je uvězněn a valí se na něj voda. Všichni ví, že je s ním konec.

Guest Stars : Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Stacy Haiduk (Lisa Tabak), Michael Bryan French (Gregory White), Michael Wiseman (Det. Conor Mara)


Epizoda 4x08 - The Price

26. března 2009 v 15:40 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Díl začíná flashbackem, který nás zavádí do Chicaga, do roku 2001. Lincoln sedí v autě ještě s jednim kumpánem a chystají se ukrást kufřík nějakému muži, který nasedá do limuzíny. Rozjíždí auto, bourá do limuzíny, Lincolnovo parťák se postará o řidiče, Linc bere kufr a nasedají do auta, které pro ně přijelo.Ocitáme se zpátky v současnosti, kde Lincoln vysvětluje partě, která byla ve Vegas jak chce ukrást poslední kartu Generálovi. Toto je jeho plán.
Michael, Self a Gretchen se setkávají v kostele a domlouvají se na podmínkách spolupráce. Ve skladišti se po příjezdu Linca a ostatní zbytek týmu dozvídá co se stalo se zařízením na kopírovaní karty.Sára si promlouvá s Michaelem o jeho krvácení, ale Michael jí říká, že je s ním vše v pořádku. Ale jedna věc v pořádku není. Gretchen je na živu.Sára je v šoku a ihned se jí vybavují vzpomínky na to, jak jí Gretchen mučila.Michael jí ještě říká, že s Gretchen a T-Bagem budou teď muset spolupracovat.

Roland mezitím posílá smsku na číslo, které odhodil Mahone do koše po telefonátu s Wayttem. Wayttovi tak na telefon přichází smska od Rolanda, který se ptá kolik peněz nabídne za Scofielda a Burrowse.T-Baga mezitím v kanceláři navštěvuje pan Feng, který po něm chce Scyllu. Dává T-Bagovi pistol k hlavě a zvyšuje hlas. Do konverzace se přidá i Gretchen, která oznamuje Fengovi, že dříve spolupracovala s jeho společností v jedné operaci.Feng nabízí Gretchen za Scyllu 125 milionů dolarů. Ve skladišti se pracuje na plánu, který má obstarat poslední kartu. Lincoln nabourá generálovo limuzínu a vezme mu kartu a zkopíruje jí. Sára pak generálovi dá injekci, po které se probudí v nemocni zpět s originální kartou.Sára se totiž převleče za doktorku. Agent Self musí obstarat jen auto záchranky.

4x08
Genrál má zasedání s ostatními držiteli karty. Vyruší ho Waytt, kteru mu říká o nabídce ohledně Scofielda a Burrowse. Generál mu tedy nakazuje, aby nahodil a čekal jeslti se někdo chytí.Agent Self navštěvuje federální parkoviště a vyptává se na vypůjčení auta. Mezitím Michael a Linc kradou záchranku z parkoviště. Potom co ho ukradnou, Self odchází. Všechno je tedy připraveno. Agent Self ještě telefonuje se Sárou a vzkazuje jí, že se s ní chce setkat Gretchen a vše si ujasnit.

Rolandovi přichází na mobil nabídka 1 milion dolarů, kterou příjmá. Michael, Sára a Bellick vyčkávají v záchrance. Lincoln a Sucre čekají o kousek dál v osobním autě připraveni nabourat limuzínu. Mahonene sleduje kdy vyjede limuzína.Rolandovi ale přichází na mobil další zpráva: Jak ti můžu věřit. Roland tak prozradí Wayttovi ulici kde má dojít k bouračce. Limuzína s generálem je už na cestě, ale náhle se otáčí. Waytt totiž varoval generála. Jakmile to uvidí Michael dochází mu, že je po akci a ihned volá Lincovi. K Lincovi náhle přijíždí Waytt a začne střílet na auto. Lincovi a Sucremu se podaří zmizet, ale Sucre je postřelen. Ihned se vrací do skladiště, kde ho Sára ošetřuje. Michael přemýšlí, kdo to mohl vyzradit. Jde za Rolandem a ptá se ho co dělal. Ten přehnaně reaguje a všechno popírá. Michael mu tedy dává notebook, aby něco zařídil.

Agent Self navštěvuje Gretchen a T-Baga a vysvětluje jim, že teď dělají pro něj. Po jeho odchodu přichází sekretářka, která přináší Gretchen seznam lidí.
Gretchen jí odpálkuje, ale netuší, že to byl plán T-Baga, který chtěl získat otisk prstů.Self volá Michaelovi, že jeho sledovací zařízení nefuguje. Bellick vyběhne nahoru do skladiště, ale Roland nikde. Ten mezitím čeká na Waytta a na peníze, které mu má za bratry přinést.Sára navštěvuje Gretchen, která si to s ní chtěla vyjasnit. Gretchen nabízí Sáře odplatu. Podává jí šňůru od lampičky a dává jí 5 minut na zlinčování jejích zad. Sára se však nemůže odhodlat. Vybavují se jí vzpomínky na ženu, která jí pomohla utéct z místnosti, kde jí 4x08Gretchen držele. Bere si nůž a drží ho Gretchen u krku. Ptá se na jméno ženy, kterou poté Gretchen zabila. Když jí to Gretchen řekne Sára odchází se slovy, že až všechno skončí, za všechno zaplatí.Waytt přichází, ale míří na Rolanda pistolí. Ptá se ho kde jsou, když odpověď nepřichází postřelí Rolanda do kolene. Poté do druhého. Roland mu tedy všechno říká, ale je to marné. Waytt ho postřelí i do břicha. Když chce Waytt zavolat generálovi, objeví se za ním naše parta a Alex ho začne mlátit. Linc ho musí krotit aby ho nezabil a Michael mezitím bere od Rolanda batoh s notebookem a mobilem. Do notebooku totiž schoval sledovací zařízení a tak ho mohli vystopovat. Poté se zastavuje nad Rolandem, který ale umírá.Generál se vrací do místnosti, kde jsou i nadále ostatní držitelé karty. Oznamuje jim, že chce přestěhovat Scyllu a to hned... Guest Stars : Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Stacy Haiduk (Lisa Tabak), Ron Yuan (Feng)


Epizoda 4x07 - Five the Hard Way

26. března 2009 v 15:39 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Tento díl začíná v apartmá, kde sedí T-Bag připoutaný k židli a Gretchen se ho ptá na otázky. T-Bag vykládá Gretchen, že si přivlastnil Whistlerovo roli.
Gretchen mu ovšem dává jasně najevo že Scyllu dostane ona a několikrát ho pořeže nožem na ruce.Ve skladišti zatím tým vymýšlí jak získat další kartu. Kvůli další kartě musí ject do Vegas. Mahone ještě mluví s agentem Selfem o tom, že po něm také možná půjde Společnost. Ptá se Mahoneho co by na jeho místě dělal. Alex mu poradí, že by měl přestat utíkat a měl by být agresivní.
Mezitím generál probírá s Wayttem jak se vypořádat s agentem Selfem. Waytt dostává za úkol, aby jeho smrt vypadala jako nehoda.

Sekretářka ve společnosti Gate práskla T-Baga a tak se Bellick, Mahone a Michael postarají o T-Baga. Zbytek pojede do Vegas.Bellick se tak setkává se sekretářkou a pak volá Michaelovi, aby také dorazil. Když Alex a Michael dorazí překvapí je T-Bag, který na ně míří pistolí. Byla to past. Sekretářka je začíná svazovat, ale Alexovi se podaří uprchnout.V apartmánu jsou všichni svázáni. T-Bag chce po Michaelovi, aby mu sepsal všechno co ví o Scylle.Potom odchází do vedlejší místnosti, kde je i Gretchen.Agnet Self zatím hledá v archivu nějaké složky.Volá mu Alex ohledně Michaelova únosu a díky lokátoru získává od Selfa pozici.Michael zatím skládá části stránek knížky. Když je složí přichází T-Bag, ale Michael mu nic nechce říct. Proto T-bag bere sekretářku a míří na ní pistolí. Chystá se jí zabít, ale na poslední chvíli mu Michael řekne o co jde.Na sestavených stránkách není mapa ale plán budovy.
T-Bag se pak jde poradit s Gretchen. Ta si všimla, že Bellick má na kotníku sledovací zařízení.

Druhá část týmu přijela do Vegas a stěhuje se do casina.
Sára se ptá Linca, jestli se už ozval Michael. Linc to okecává a potom vykládá Sáře o jejich matce. Jako malá krvácela z nosu, ale poté to ustalo.
Ve 30ti se jí to opět vrátilo a zjistilo se že má nádor na mozku. Ve 31 letech zemřela. Linc ještě říká Sáře, že Michael je na tom stejně a poslední dobou krvácel z nosu.Sucre mezitím našel pátého držitele karty.

4x07
Mahone přišel do apartmánu, ale tam už však nikdo nebyl. Našel jen origami, které tam zanechal Michael. Gretchen se vydala do společnosti Gate a seznámila se s pracovníkem, který otravoval T-Baga. T-Bag se s ostatními přestěhoval do bytu sekretářky, kde zjišťuje od Michaele proč i on jde po Scylle. Michael mu říká, že to dělá pro peníze.Waytt se zašel podívat do domu agenta Selfa, ale ten se už z bytu odstěhoval. Poté to Waytt volá generálovi, kterého právě naštívil sám Self.Self říká generálovi,že jakmile se mu něco stane odešle všechny tajné materiály, které má na generála, svým právníkům, kteří začnou konat.

V casinu si Linc přisedá k pátému držiteli karty, ale není žádný signál. Kartu tak musí mít ve svém pokoji. Sára se tak snaží dostat blíže k držiteli karty. Atraktivně se oblékne a snaží se s ním seznámit. Držitel ale nemá zájem. Sára se pak od barmana dozvídá, že ten chlápek je na chlapy.Situaci tak musí zachránit Sucre. Vydá se k lehátkou, kde leží i chlápek s kartou. Ten si ho všimne a ihned se s ním dá do řeči. Dává mu nabídku na 1000 dolarů, když pro něj udělá malou prácičku.Sucre ho tak následuje do pokoje. Chlápek se ho vyptává jeslti byl Sucre u mariňáků a poté mu vykládá o svém zranění. Vyndavá při tom kufřík a bere z něj doutník. V kufru má i kartu, kterou už Roland stahuje.Chlapík mu popisuje zranění z války, které mu zničilo pohlavní orgány. Proto Sucremu představuje svojí ženu Alexu. Sucre tak má potěšit jeho ženu a né držitele karty.Když se Sucre vrátí, všichni sbalí věci a mizí z kasína. Roland se ale zastaví u jednoho automatu a díky zařízení rejžuje prachy. Toho si ovšem všichnou lidé z bezpečnosti casina a ihned za ním jdou.
Vyptávají se ho co je to za zařízení a oznamují mu, že má zákaz vstupu do jakéhokoliv casina. Poté mu berou zařízení a nechávají ho jít. Je tu tedy problém.

4x07
Gretchen se i se svým úlovkem vrací k T-Bagovi, kde mu dává podepsat rezignaci a poté ho Gretchen zabije. T-Bag pak bere Michaela do své kalendáře a ukazuje mu i komoru. Michael zkoumá podlahu a nachází pod ní poklok.S T-Bagem leze do podzemí a poté se rozhodují co dál. V tu chvíli T-Baga překvapí Mahone a Michael ho zamkne do místnosti, kterou našli v podzemí.Michael pak vysvětluje Alexovi a Selfovi plán budovy, který získal od T-baga. Když pak vychází z budovy společnosti Gate, zvoní pod košem telefon. Self ho zvedne a ozve se v něm Gretchen. Oznamuje mu, že mají společné zájmy a že existují další stránky ptačí encyklopedie. Self předá telefon Michaelovi, když Michael uslyší hlas pozná, že mluví s Gretchen. Guest Stars : Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Dameon Clarke (Andrew Blaunder), Jude Ciccolella (Howard Scuderi), Amanda Tosch (Alexa)


Epizoda 4x06 - Blow out

26. března 2009 v 15:37 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Začínáme na dostihovém závodišti, přesněji v hale, kde jsou skoro všichni členové Michaelovo týmu. Bellick si jde se Sárou vsadit na výhru jednoho koně. Mahone a Michael ho sledují z povzdálí. Bellick u pokladny udělá scénu, že pokladní spletla jeho sázku. Sucre toho využije a povolá strážníka, který hlídá vchod k startovací bráně. Když strážník odejde, nastává volná cesta pro Lincolna, který něco umístní na startovací bránu koní. K Bellickovi míří také šéf ochranky. Jeho kancelář je tak volná. U vchodu ale hlídá ještě jeden strážník. O toho se postará Sára a mezitím do kanceláře proklouzávají Mahone a Michael. Scofield pod stůl připevňuje zařízení na kopírování karty a oba mizí.
Závod začíná a vrátka u jednoho koně se otvírají později. Lincoln tam tak nainstaloval nějaké zařízení, které zpozdilo otevření vrátek. Na koně, který vystartoval později si vsadil i další držitel karty, který míří ihned do kanceláře šéfa ochrany. Stěžuje si a ptá se co se stalo. Netuší však, že Roland už stahuje obsah jeho karty. Než stihne držitel odejít, karta je zkopírována. V hale se mezitím perou dva týpci, kteří prohráli sázku a přijídí policisté. Michael a osatní radši mizí. Mahone jde zpátky pro zařízení. Sára opět zaměstnává strážce a Mahone se tak dostává do kanceláře.Ven se však nemůže dostat, protože již strážník dává pozor a tak zkusí zadní východ. Tam ovšem čeká další policista a Mahone ho ve snaze uniknout praští do obličeje. Uniknout se mu ovšem nepodaří, zatknou ho policisté a vezou ho i se zařízením do vazby.

4x06
Gretchen se mezitím zastavuje u své sestry. Dozvídáme se, že její sestra hlídá Gretchen malou dceru. Gretchen se dává do kupy a poté najde porcelánovou sovu, kterou poslala sestře z Německa a rozbije ji. Má v ní ukrytou zbraň, peníze a nějaké doklady. T-Bag má v "práci" problémy, jeho kolega se vyptává na nesrovnalosti v jeho zprávách. Teddy se z toho dokáže vykecat.
Mahone je držen ve vazbě. Naštěstí má složku vedenou na jiné jméno. Michael oznamuje Selfovi co se stalo a říká mu, aby ho dostal ven z vězení. Self se za ním stavuje, ale jediné co dokáže, je získat zařízení se zkopírovaným obsahem. Když pak Self přichází do své kanceláře, nachází tam nějakého pracovníka, který tvrdí, že je IT odborník a spravuje mu pc. Ve skutečnosti je to však pracovník Společnosti, který zjišťuje generálovi informace. Poté oznamuje generálovi, že nic nenašel. Generál tak předává práci Wyattovi.

Naše parta je na svém místě a radí se co dál. Lincoln přichází všem říct, že Mahone se z vazby nedostane. Proto ho odepíšou a budou pokračovat v plánu.
Wyatt se činní. Počká si na agenta Selfa v podzemní garáži a vyptává se proč Self sháněl informace o generálu Krentzovi. Self se z toho vymotává, ale je vidět, že má strach. Wyatt mu nakonec říká, že má generál rád své soukromí a poté odchází.Self pak předává Michaelovi zařížení a říká mu, že jestli Wyatt našel jeho může najít i Mahoneho. A jestli Mahone něco prozradí ohrozí celou akci. T-Bag dál studuje ptačí knížku a zjišťuje, že má u kanceláře ještě kumbál, který je označen i v knížce. Než ale stačí něco zjistit, přichází za ním opět jeho kolega, že našel další nesrovnalosti. Jestli mu je T-Bag nevysvětlí, tak už bude zle. T-Bag tak bere nohy na ramena a utíká do svého apartmánu.

4x06
Náš tým se rozhodl získat další kartu. Má už plán, ale pak si promluví Michael se Sárou, která mu promluví do svědomí a Michael se rozhodne dostat Alexe z vazby. Mahone mezitím přichází k soudu. To už Michael a Lincoln pracují na svém plánu. Chystají se přetížit síť a vyhodit pojistky. Do soudní síně, kde sedí Alex přicház i Wyatt, napětí a nenávist je ve vzduchu. Přichází také Sára, která se vydává za Alexovo obhájce.Linc vyhodí pojistky, světlo zhasne a Mahone mizí. Pak nasedá k Michaelovi do auta a odjíždí. Wyatt je vidí a chce zasáhnout. Všude jsou ale policisté a tak nemůže.
Gretchen navštěvuje kurátora v Los Angels a vydává se manželku nějakého mrtvého muže. Kurátor jí ovšem nechce dát jeho pozůstalé věci a tak si to Gretchen zařídí po svém. Zmlátí ho a poté si přehraje zprávu, která je v mobilu. Slyší adresu apartmánu, kam se pak vydává. V apartmánu ovšem je T-Bag a když už se chystá odejít překvapí ho Gretchen. Svalí ho na zem a míří na něj zbraní a ptá na jeho identitu.Mahone děkuje všem, že ho dostali ven a poté volá Wyattovi na mobil. Říká mu, že až se příště potkají prodiskutují spolu jen jednu věc. Když rozhovor skončí a Alex zahodí papírek s číslem do koše, všimne si toho Roland, který papír s číslem vyndá.....
Hosté: Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Dameon Clarke (Andrew Blaunder), Heather McComb (Emily), John Sanderford (Nathaneal Edison), Brian Poth (Brian Anderson)


Epizoda 4x05 - Safe and Sound

26. března 2009 v 15:35 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.

4x05
Díl začíná tím, že Sára si kontroluje tašku a zjistí, že ztratila kreditní kartu. Po chvilce se otočí a vidí, že jí sleduje Waytt. Oba se dají do běhu. Sára přebíhá hlavní silnici a mizí Wayttovi z dohledu. Michael a agent Self zatím zkoumají identitu držitelů karet ze záznamu. Self poznává jednohu muže. Jmenuje se Griffin Oren a je ředitelem státní pokladny v LA. Michael ho nabádá, aby se k němu dostal blíž a radí agentovi, aby si vymyslel něco o Al Kajdě. Na cestu mu sebou dává zařízení na kopírování. Přesouváme se do bufetu, kde se schází Alex a jeho žena Pam. Alex jí ukazuje fotky zabijáků. Pam na jedné fotce pozná tvář muže, který zabil jejich syna. Poté ještě mluví s Pam, která mu věří, že ho najde a dostane. T-Baga zatím přemýšlí nad ptačí encyklopedií ve své kanceláři. Navštěvuje ho jeden spolupracovník, který mu říká, aby už konečně začal pracovat. T-Bagovi při tom spadne kapka čaje na encyklopedii a tím se mu zobrazí skrytý inkoust. Obejvuje se nějaká stopa. Zpátky ve skladišti se parta dohaduje jestli má hledat T-Baga. Michael pověří Sucreho a Bellicka, aby se porozhlédli po okolí a zkusili ho najít.

Agent Self přichází za sekretářkou pana Orena s urgentní zprávou. Poté jde rovnou do kanceláře. Vymyslel si vzniklý problém s Al Kajdou a potřebuje nějaká sériová čísla. Pan Oren otvírá trezor a najednou se zvýší signál pro kopírování. Začne se kopírovat, ale jakmile trezor zavře, kopírování se přeruší. Karta je tedy v trezoru. Michael chce po agnetovi plány budovy. Do skladiště přiběhla Sára celá vyděšená. Popisuje muže, který jí honil a Alex jí ihned ukáže fotku. Je to ten samý muž, který zabil jeho syna. Sára pak vypráví Alexovi, kde byla a co dělala. Self sehnal plány budovy, kde je trezor. Zahlédl také značku trezoru. Michael si tak všechno zjišťuje a připravuje plán. Waytt navštěvuje zadržovanou Gretchen. Vyptává se jí na Sáru a Michaela. Gretchen ale nic neví. Waytt jí tedy vysvětluje, jak bude probíhat její mučení a zastrašuje jí. Po odchodu nadále vytahuje hřebík, ze židle. Michaelovo parta připravují plán. Zkusí se dostat do trezoru z vedlejší kanceláře. Bellick a Sucre hledají T-Baga. Přichází do společnosti Gate a vyptávají se sekretářky, zda-li neviděla někoho podobného jako na fotce, kterou jí ukazují. Představují se jako lidí z pojištovny a nabízejí 10% ze 100 000 dolarů tomu, kdo ho najde. Sekretářka ale T-Baga podrží. Poté jde za T-bagem a říká mu co se stalo. Neprozradila ho proto, protože si myslí že z T-Baga může dostat víc peněz. Domlouvají se na 3% z prémiového šeku.

4x05
Agent Self přijíždí dodávkou do budovy, kde je trezor. Všichni nastupují v podzemí do výtahu a jedou až skoro do posledního patra. Agent Self mezitím přichází na návštěvu do kanceláře, která sousedí s kanceláří. Zve pracovníka na oběd ven. Ten Souhlasí. Při odchodu Self nastříká na koberec nějaký roztok. Sucre a Bellick převlečení za údržbáře vylézají z větrací šachty do kumbálu s nářadím. V tu chvíli do místnosti vejde žena, která chce toaleťák. Naštěstí si nevšimla toho, že Michael drží mřížku z větrací šachty. Čeho si ale všimnul Linc je Michaelovo krvácení z nosu. Sucre přichází na místo před kancelář, kam Self nastříkal roztok a je tak skrvna na koberci. Ihned volá Bellicka a začnou to čistit. Spouští vysavač, který dělá velký hluk a toho využije Lincoln a Michael, kteří mezitím vylezli z šachty přímo do kanceláře. Lincoln odšoupává skřín a začíná vrtat. Linc se ještě ptá Michaela jak dlouho už krvácí z nosu, ale Michael o tom nechce mluvit. Jen odpovídá, aby to neřekl Sáře. Alex zachází do baru, kde minule Sára popíjela. Vyptává se na muže, který pronásledoval Sáru. Barmanku mu popisuje auto, do kterého pak nastupoval. Mezitím co Lincoln vrtá, chce sekrtetářka dojít do kanceláře pro dopis. Naštěstí jí to Sucre rozmluví a dojde pro dopis sám. Do kanceláře s trezorem přichází generál a čeká na pana Orena. Lincoln se právě dostal skrz. Michael bere kartu a začíná kopírovat. Do kanceláře přichází Oren a generál po něm chce, aby měl kartu pořád u sebe. Těsně než otevře trezor stačí jí Michael zkopírovat i vyfotit a vrátit zas na své místo. Celá akce vychází a všichni zas odjíždí s agentem Selfem autem. Mahone přichází do motelu, kde je Waytt ubytovaný. Vyptává se na něj, ale obsluha mu nic neprozradí. Potom se jde Mahone podívat do jeho pokoje a mezitím obsluha volá Wayttovi, protože mu Waytt za to zaplatil. Než to ale stačí doříct, že se po na něj někdo vyptával Mahone už mu míří pistolí na hlavu.

4x05
T-baga v kanceláři navštěvuje nějaký japonec. Vyptává se ho na Scyllu. Měl jí doručit před dvěma dny. T-Bag zjišťuje podmínky dohody. Do jednoho dne a má 100% z původní ceny, dva dny 50% a jestli nedodá kartu do 3 dnů bude mrtvej. Dostáváme se také k Gretchen, kterou jde nakrmit její strážce, ale povedlo se jí vyndat hřebík ze židle a poté svého strážce zabila a je na svobodě. Agent Self zjistil dvě totožnosti držitelů karet, ale na jednoho nemají nic. Jedná se o Generála. Sára vzpomíná, že když jí mučili, Zpovídala se Gretchen právě Generálovi, a tak si vyvozují, že Generál je asi šéfem Společnosti.Na konci dílu přichází Waytt za Generálem, aby mu oznámil že Gretchen utekla. Generál je přesvědčený, že se zas vrátí. Do kanceláře také přichází muž s informací, že někdo ze Státní Bezpečnosti vydal zvětšeninu jeho fotky. Jméno agenta, který to udělal je Don Self...
Hosté: Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Callie Thorne (Pam Mahone), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Tara Karsian (Georgie), Dameon Clarke (Andrew Blaunder), Shaun Duke (Griffin Oren)


Epizoda 4x04 - Eagles and Angels/Orli a Andělé

26. března 2009 v 15:32 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Děj začíná opět ve skladišti. Michael a Sára sedí u moře a baví se o tom, že jednou poplujou jen spolu na plachetnici.Naruší je Sucre, že rozpoznali z nahrávky poznávací značku auta, které bylo na setkání držitelů karet. Fotka je ale rozmazaná, ale poznají alespoň vlajku Turecka. Jedná se tak o diplomatické auto.Díky tomu vystopovali tureckého politika, který je ve městě.Naše parta se vydala sledovat rozpoznané auto. Mají sebou i přístroj na stahování obsahu karty.Přiblíží se k autu, signál je silný a začnou stahovat data z karty. Najedou ale zjistí, že ztratili signál. Je to kvůli tomu, že držitelem karty je nějaká žena, která vystoupila z auta a odcházela do hotelu.Podezřelé auto spatří její ochranka a tak raději odjíždějí. Don Self mezitím volá Sáře, ohledně smrti Bruce Benneta.T-Bag si v hotelovém pokoji zkouší roli Cole Pfieffera, kterého bude předstírat na setkání s šéfem společnosti Gate.

Žena, která má kartu se schází s Padmanem a mluví spolu o tom, že až bude bod ohrožení na 15ti musí zmizet z města. Mahone, Sucre, Michael a Linc sledovali ženu až do hotelu. Poté co vyšla, chtěli nějak zkopírovat kartu, ale měla sebou ochranku a tak se nedalo nic dělat. Linc mezitím spatřil opodál stojícího T-Baga, jakmile ho spatřil i Michael rozběhli se za ním. T-Bag se snažil utéct, ale nepovedlo se mu to.Lincoln ho nutí, aby jim vydal ptačí encyklopedii, ale poblíž zrovna stojí strážce, který zpozoruje rozruh a blíží se k nim. T-Bag vyjednává, že pokud ho nepustí všechny chytí a bude konec. Proto ho nechávají jít.
Agnet Waytt se mezitím snaží vypátrat Sáru Tancredi a 4x04zadává svým lidím, aby sledovali pohyb na sítí. Chce vystopovat Sáru a dostat se tak k Michaelovi. V tom mu volá Padman a žádá ho o ještě jeden úkol. Má se postarat o bývalého zaměstnance, který se hrabal ve věcích okolo Scylly.Michaelova parta se vrátila do skladiště. Michael jde za Sárou, která si dává za vinu smrt Bruce.

T-Bag přichází do společnosti a čeká na vedoucího. Sekretářka mu ale ještě dává vzkaz, že mu volal pan Xing. T-Bag sice neví o čem je řeč, ale i toto jméno je napsáno v ptačí encyklopedii. Poté se setkává s vedoucím společnosti a jeho pomocník ho pak odvádí do jeho kanceláře. T-Bag netuší co má dělat a proto studuje ptačí encyklopedii. Roland zatím vypátral informace ohledně ženy, která má kartu. Dnes se má zůčastnit benefiční akce nazvanou Orli a Andělé. Mahone ví, o co jde. Když zemře policista, stane se z něj Orel a ostatní zůstanou Andělé. Je to tedy akce, kde budou jen samí policisté. Agent Self telefonuje se svým informátorem, který mu má dát informace ohledně Scylly. Ptá se ho na místo kde je a jede za ním. Přijíždí pozdě. Nachazí ho totiž už mrtvého. V dalším záběru vidíme, jak z místa odjíždí agent společnosti Waytt.

4x04
Sára je pořád otřesena ze smrti Bruce a proto jde do baru. Nejdříve si dává jen vodu, ale poté přechází na burbon a začne si povídat s barmankou.Michael, Lincoln a Sucre se musí vloupat do skladu policistů. Chtějí ukrást policejní odznaky. Vyruší kamery, prostřihnou plot a vysadí dveře. Potom jsou odznaky jejich.Mahone sehnal uniformy a všichni čtyři jsou tak na benefiční akce v převlečení. Michael najde místo, kde bude sedět i žena s kartou a pod stůl přilepí zařízení na kopírování.Lincolna v té chvíli pozná chlap z ochranky a tak se Linc vzdaluje. Sára pořád sedí v baru truchlí a popíjí. Chce si k ní přisednout i jeden místní chlap ale je odmítnut a poslán zpátky na místo.Než se ovšem vrátí na své místo ukradne Sáře z tašky platební kartu a zaplatí s ní svoje pití. Ženě s kartou volá Padman, že bod ohrožení dosáhl 15ti a tak se žena na akci loučí a chce odejít. Kopírování se tak zase nedaří. Lincoln odchází z akce, ale zastihne ho ochranka, která dělá pro společnost. Chce Lincolna zabít, ale než se tak stane bodne ho zezadu Bellick nožem a Lincoln práci dokončí. Ihned volají Michaelovi a ptají se, co mají dělat. Mahone s Michaelem přichází k ženě, že její člen ochranky byl nalezen mrtev. Mahone tak jde s dalším členem obhlídnout situaci a Michael čeká u ženy.Kopírování tak může začít. Při čekání se opět Scofieldovi spustí krev z nosu. Alex se po chvilce vrátí, kopírování je dokončeno a společně s Michaelem odchází.

4x05
Waytt navštívil Gretchen jestli už něco neprozradí. V tom okamžiku mu, ale volá jeho spojka, že někdo platil kartou Bruce Benneta v baru. Waytt tam ihned jede. Když přijede na místo, Sára zrovna odchází zadními dveřmi. Waytt se vyptává barmanky, ale ta Sáru neprozradí.T-Bag je i nadále ve své nové kanceláři a listuje ptačí encyklopedií. Zastavuje se nad jménem Xing, které je tam vepsané. Tento muž mu totiž volal do společnosti Gate.Přenášíme se do New Yorku, kde spolu mluví dva japonci. Jeden říká, že Cole Pfieffer nezavolal a tak nemá Scyllu.Druhého muže to evidentně naštvalo a tak ho bodá nožem.Zpátky ve skladišti je naše parta až na Sáru zas pohromadě. Zkoušejí najít nějaké další informace. Mahone přichází za Rolandem, zda-li by mohl najít nějaké info o muži, který zabyl jeho syna a dává mu podobiznu na papíře. Sára se blíží ke skladišti, ale neví že jí sleduje Waytt.. Hosté: Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Leon Russom (Pad Man), Michael Bryan French (Gregory White), Stacy Haiduk (Lisa Tabak), Troy Ruptash (Jasper Potts)


Epizoda 4x03 - Shut Down/Zánik

26. března 2009 v 15:29 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Tento díl začíná ve skladišti, kde agent Self oznamuje Michaelovi, že musí do dnešní půlnoci najít další z 6ti karet, jinak půjdou všichni do vězení. Roland má něco nového. Když byl jeho přístroj v baráku stáhnul nějaké informace z PDAčka, které leželo na stole. Z diáře zjistitli, že Tuxthorn( chlap, který má jednu z karet) má na dnešek sjednanou schůzku. Ale neví se kde a kdy. Mahone mezitím volá agentce Langové, protože od ní něco potřebuje. Vysvětluje jí, že mu zabili syna a potřebuje zjistit, kdo to udělal. Jeho konverzaci zaslechne i Linc.
Dostáváme se i k agentu Společnosti, který zajal Bruce Benneta a chce zjistit, kde je Linc a Michael. Proto mu vpichuje injekce. Bruce nejdříve nechce mluvit, ale po několika injekcí prozradí jen to, že je Sára v LA. Agent Self má také problém, jeho ředitel chce celou operaci zrušit. Musí si o tom promluvit se senátorem.Michael a ostatní luští e-maily, které získaly z PDAčka. Mahone najde v jedné zprávě kód a Michael pak vyluští název Scylla ve 4:00. Stačí tedy zjistit místo setkání. Mahone všem vysvětlil, že kvůli bezpečnosti se šifrovaná zpráva posílá ve dvou jednotlivých zprávách. Musí se tedy najít další e-mail, ve kterém bude místo setkání. Má to ale háček, další e-mail nemají a proto musí do servrovny v Anahemu, kde po sobě e-mail zanechal otisk.
4x03b
Na scénu přichází i T-Bag, který doráží do apartmánu, jehož adresu měl napsanou v obálce. Zjišťuje pak, že na jméno Pfeiffer je vypsán vstupní bonus 75 000 dolarů. Proto volá do společnosti Gate pod tímto jménem, zda-li mu vyplatí peníze. Penízu mu ale může vyplatit jen šéf. T-bagovi tak za chvilku volá nazpátek a domlouvá si s ním schůzku.

Bellick a Sucre se vydávají pozorovat Tuxhrona a zbytek jede do Anaheimu.
Naše parta dorazila do Anaheimu a má plán. Sára přišla na recepci a představí se jako žena , která je zde kvůli příjmacímu pohovoru. Mezitím co strážce volá na personální oddělení, bere jeho vysačku a podává ji nepozorovaně Michaelovi, který prochází kolem ní. Michael s Rolandem našli servrovnu a hledají e-mail. Je tu problém Sáru strážce prokoukl a volá na policii. Vše vidí Lincoln a volá Michaelovi, ten spouští požární poplach a Sára se tak díky tomu dostává ven. Problémům však není konec. Servrovna se uzavírá a z místnosti se vysává vzduch, aby se nemohl šířit oheň. Michael a Roland jsou tedy v pasti. Situaci začne řešit Lincoln. Od hasičů, kteří přijeli kvůli hlášení požáru bere sekeru a vyprošťuje Michaela a Rolanda z místnosti.
Sucre a Bellick sledují Tuxhorna. Bellick má zaječí úmysly. Chce zradit Michaela a utéct do Mexika. Sucre mu to, ale rozmluví. Náhle na to je obklíčí auta a policisté na ně míří zbraněmi. Dozvídáme se, že celá operace, kterou řídil agent Self se ruší. Proto zatkli Sucreho a Bellick. Naše parta získala potřebná data a snaží se najít nějakou tajnou zprávu. Jediné co našli je pozvánka ke vstupu do hvězdářského klubu. Mahone zjistí, že pomocí souhvězdí jde najít poloha na Zemi. Když to, ale začnou hledat na netu počítač zamrzne. V tu chvíly přichází Michaelovi na mobil smska od Sucreho: Utíkejte.Michaelovi dochází, že po nich jdou a nasedají do auta. Vyjíždí ze skladiště a už je jim v patách agent Self. Začíná tak honička. Když už se zdá, že Lincoln a ostatní získávají náskok. Vjede jim do cesty kamion. Proto musí z auta a pokračovat pěšky. Výhodu má ale agent Self, který díky lokátorům ví přesnou polohu uprchlíků.

4x03c
Michael, Mahone, Lincoln a Sára se schvovávají do tunelu, aby přerušily signál. Michaela v tunelu napadne, že se zprávy překrývají a proto udělá díru do papíru přesně podle znamení na obrázku a zjistí tak adresu setkání. Elektrárna v New Beach. Vybíhají z tunelu, kradou auto a jedou k elektrárně. To už je ovšem sleduje i agent Self. U elektrárny se mezitím setkává Tuxhorn s Padmanem. Padman mluví o Laosu, Dánsku a Čadu. Vysvětluje Tuxhornovi, že doktor se také nejdřív učí na žábě, pak praseti a poté až na mrtvole. Proto Laos bude žába, Dánsko prase a mrtvolou pak může být cokoliv. Na místo přijíždí naše parta, ale i agent Self. Jedinému Michaelovi se podaří uniknout. Ten se pak dostává na místo setkání a všechno vidí.

Všechny chycené tak agent Self převáží od skladiště do vězení. Jedinou Sáru pouští na svobodu. Na místo ale přijíždí Michael. Natočil totiž setkání na telefon a ukazuje ho Selfovi. Na nahrávce je totiž všech 6 držitelů karet. Agent Self tedy volá senátorovi a všechno mu oznamuje. Poté všechny propouští a může se pokračovat dál. Mahone jde na místo, kde mu Langová nechala informace ohledně vraždy jeho syna. Lincoln přichází k Alexovi a říká mu, že ví co se mu stalo. Pomůže mu sundat chlapa co tohle udělal a oba si tak podávají ruku.....
Hosté:
Cress Williams (Wyatt), James Hiroyuki Liao (Roland Glenn), Shannon Lucio (Trishanne), Barbara Eve Harris (Felicia Lang), Wilbur Fitzgerald (Bruce Bennett), Leon Russom (Pad Man), Steve Tom (Stuart Tuxhorn), Michael O'Neill (Herb Stanton), Michael Bryan French (Gregory White)


Epizoda 4x02 - Breaking and Entering/Výstup a nástup

26. března 2009 v 15:28 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Tento díl začíná záběrem na Padmana, který dostává na papíru nějaký odhad. Stojí tam číslo 10 000. Poté mu volá jeho nový agent, který mu oznamuje, že nastaly komplikace. Burrows a Scofield byli přeloženi do neznámé věznice na uzemí USA.Parta okolo Michaela vystupuje z letadla, které přistálo v LA. Agent Self jim rozkazuje, aby si vzali náramkové lokátory pro zjištění jejich polohy. Nejdříve se všichni zdráhají, ale poté si je nasadí. Následně jsou odvezeni do opuštěného přístavu. Aby zůstali mimo dosah Společnosti, utajila vláda jejich údajné místo zadržování.V přístavu se setkávají s dalším členem týmu - počítačový hacker Roland Glenn. Agent Self je opouští a může se začít pracovat. Ještě než začnou promýšlet plán, řekne Linc Mahonemu, že až všechno skončí oni dva si to vyřídí. Vroubky z minulosti jsou teď zapomenuty a začíná se pracovat. Mahone ví kde začít.Všimnul si řidiče, který vozil ochránce karty. Popsal jeho postavu a zúžil okruh lidí na 50. Teď ještě najít řidiče.
4x02a
V mexické poušti kráčí T-Bag a jeho nový parťák. T-Bag si čte z ptačí encyklopedie a jí některé stránky. Oba dva hledají kaktusy, podle kterých by se mohli zoorientovat.Zpátky v přístavu zatím našli řidiče držetele karty. Přijíždí k němu domů a vyčkávají, poté ho následují až k vile, kterou hlídá ochranka.Karta bude asi tam.Takže jí stačí ukradnout. V tom se do diskuze zapojí Roland, který řekne, že jí přeci stačí jen zkopírovat. Nejdříve se jeho nápadu všichni zasmějou, ale poté jim vysvětlí, že má přístroj, který stáhne všechny data z okolí 5ti metrů.

Padman se setkává s nějakým mužem a dává mu papír s odhadem. 10 000 lidí. Baví se o objednávce.Náš tým má plán. Sucre s Bellickem pozorují řidiče a poté ho předjíždí a prudce před nim brzdí.Řidič do něj nabourá a toho Sucre využije k konveraci. V kapse má přístroj, který zjišťuje data z přístrojů. Podle nulového signálu, ho ale řidič nemá u sebe a tak Sucre sedá do auta a odjíždí.
4x02
Agent Self navštěvuje starého známého, který dřív dělal pro Společnost. Ptá se ho jestli, kde Společnost ukrývá dekodér ke kartě.Zpátky v poušti odpočívá T-Bag. Najednou na něj ale klackem zaútočí mexičan, protože už tři dny nejedl. T-Bag se brání a schodí ho na zem. Sancho dopadne na kamen a je mrtev. T-Bag pak dostane nápad, rozdělá oheň, rozdejchá se a....! Poté ho nachází na poušti dva týpci, kteří tudy projíždí na čtyřkolkách. Vemou ho do San Diega.Tým má další plán jak získat data z karty. Využijou uklízečku, která uklízí chráněnou vilu. Sára se s ní zapovídá na autobusové zastávce a rafinovaně jí dá do tašky zařízení na zjišťování dat.Mezitím se činní i tajný agent společnosti. Navštíví jednu ženu, která uklízí na úřadě vězeňské služby. Žádá po ní, aby zjistila, kde zadržujou Scofielda a Burrowse jinak zabije její kamarádku.
4x02
Uklízečka vchází do vily a poté jí hned volá Michael. Představuje se jako zaměstnanec bezpečností agentury, která zajišťovala bezpečnostní systém vily.
Prosí ji, aby zkontrolovala zda jsou zavřená všechny okna.Uklízečka tak obchází všechny pokoje.Když je v pracovně majitele, signál je nejvyšší. Roland začíná stahovat data. Po chvilce je všechno stáhnuto a uklízečka opouští vilu. Na autobusové zastávce čeká společně s Mahonem na bus. Přibíhá Bellick a krade jí tašku.Mahone ho jakoby pronásleduje. Když zaběhnou za keř, prohledají jí tašku, ale zařízení nenajdou. Musela ho nechat ve vile, v domění, že je to mobil majitele.Takže nezbývá nic jiného než se vloupat dovnitř.Lincoln a Sucre přelézají plot a pootvírají dveře. V tu chvíli se spustí alarm a ochranka zpozorní. Jedná se o alarm z vedlejšího domu. Alarm probudí i majitele domu a ten se jde podívat ven, vypne alarm u vily a v ten okamžik do ní zadními dveřmi vběhne Michael a Mahone. Najdou zařízení a rychle ven. Ochranka nic nezjistila.
Tajný agnet Společnosti si zjistil jméno věznice, poté si zjistil kapacitu a spočítal vězně při vycházkách. Napočítal, že se tam nikdo nový nemohl vejít, protože nikdo věznici neopouštěl. Proto pak navštíví Bruce Benneta a píchne mu injekci.T-Bag se dostává do San Diega a podle poznámek z Whistlerovi knížky vyzvedává něco ze skříňky. Tým má kartu a Roland se jí snaží rozšifrovat, ale zjišťuje, že má pouze část. Sára si vzpomíná na citaci z poznámek Michaelova otce.Podle nich byla Scylla šestihlavá příšera. Takže karet je 6.Tajný agent se chystá mučit Bruce, když mu zvoní telefon. V něm říká, že mají vězni dávat jen tři lžíce vody a jednu medu.Dozvídáme se, že Gretchen není mrtvá! Díl končí tím, že je Michael v koupelně před zrdcadlem a najednou se mu spustí krev z nosu.....


Epizoda 4x01 - Scylla/Scylla

26. března 2009 v 15:26 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK IV.
Premiérový díl čtvrté řady začíná záběrem na Michaela, který píše dopis na rozloučenou. V něm nám popisuje celý jeho příběh a tak máme zrekapitulované všechny důležité momenty.Michael vypátral Společnost až do LA a chce vzít spravedlnost do svých rukou. Proto sepsal dopis na rozloučenou a chystá se pomstít smrt jediné ženy, kterou kdy miloval - Sáry.
4x01
Přesouváme se do limuzíny, kterou řídí Mahone a veze Whistlera a Gretchen na konferenci. Mají v plánu koupit nějakou kartu. Limuzína přijíždí na místo a Michael jí sleduje z baráku přes ulici. Poté se převlíká za číšníka a dostává se na konferenci.Whistler se setkává s tajemným chlapem, který mu má prodat kartu. Učiní mu nabídku a karta je jeho.Dozvídáme se, že karta má velký význam pro Společnost a ta udělá cokoliv, aby jí získala nazpátek. Whistler pak prodejce a jeho kumpána zastřelí. Než ale s kartou odejde, stačí si jí zkopírovat.Přistihne ho Michael. Přichází i Gretchen a Michael na ní míří zbraní. Chystá se jí zabít. Dozvídá se ale nečekanou zprávu. Sára je živá, celou akci nafingovali, protože Sára utekla. Přijíždí policejní auta, Michael chce zjistit kde je Sára, ale to se dozví až budou všichni pryč. Whistler při odchodu nechává jednu z karet v novinách a ty si někdo vyzvedává.

Gretchen přiváží kartu Padmanovi ( generál,holohlavý chlap), ten ale kartu zničí, protože ví že se jedná o kopii. Gretchen tedy nesplnila úkol. Z auta vystupuju muž tmavé pleti a míří zbraní na Gretchen.
small
Děj se přesouvá do Panamy, kde je Lincoln,Sofie a LJ. Lincolnovi zvoní telefon a volá mu Michael. Michael se dozvídá od bráchy, že SONA schořela a všichni vězni utekli. Dále se Michael ptá Linca na Sáru, jestli opravdu viděl její hlavu. Linc viděl jen hlavu v krabici, ale nezvedal jí aby se přesvědčil, že je to opravdu Sára. Michael má tedy šanci, že je Sára opravdu naživu.
Objevuje se i Bellick a Sucre, kteří vystupují z přeplněné dodávky kdesi u pumpy. Čekají na Bellickovo mámu, ktera pro ně má přiject.
Sucre pak zajíždí do porodnice za Maricruz, která právě porodila jeho dceru. Ovšem sestřenice Maricruz práskla Sucreho. Než stačí Sucre s Bellickem uject, zatkoun je policisté.
Michael si vzpomíná na stránku Europeangoldfinch.net, kde si nechávali dříve vzkazy. Nachází na ní i vzkaz o Sáře. Poslal ho Mahone a setkává se s Michaelem na mole.Mahone mu vysvětluje, že s Whislerem spolupracuje proti Společnosti. Také mu oznamuje, že je Gretchen mrtvá a vysvětluje mu proč je karta, která se nazývá Scylla, tak důležitá.Pro Společnost je velice důležitá, protože je to něco jako černá kniha Společnosti. Všechny údaje o operacích, agentech jsou na té kartě. Michael chce ale slyšet jen o Sáře. O té ví Whistler a chce s Michaelem mluvit. Proto se všichni tři setkávají v uličce. Whistler mu ukazuje kartu a žádá o jediné. Aby mohli dešifrovat data, musí se vloupat do budovy Společnosti. Návod na vloupání si napsal do jeho ptačí encyklopedie, kterou má ovšem T-Bag. Proto žádá Michaela o pomoc. Když se Michael dozví, že je Sára v Chicagu, s plánem nesouhlasí. Najednou někdo zastřelí Whistlera. Ukazuje se, že je to černoch, který údajně zabil i Gretchen. Bere si kartu a poté jí předává Padmanovi. Ten mu rozkazuje aby uklidil nepořádek a odstranil Burrowse,Scofielda a všechny kdo znali Whistlera.
small
Dostali jsme se i k T-Bagovi,který leží v posteli s jeptiškou,která navštěvovala Lechara v SONA.T-Bag chce zabít Scofielda, za to co mu provedl. Najal si nějaké chlapy a chce se dostat do San Diega.Mahone volá své ženě a říká jí, že se za ní vrátí. Pam ale dřív navštěvuje černý chlápek ze Společnosti a hledá Alexe. Násilím se dostává dovnitř. Zanedlouho přijíždí k baráku Alex a vidí spousta policistů. Ti ho ale nechtějí pustit dovnitř. Vše je mu ihned jasné.
Zpátky v Panamě nakupuje Linc se Sofii,náhle spatří podezřelého muže. Oni dva a LJ odchází do ústrání. Linc měl pravdu, jde po nich chlap ze Společnosti. Linc se brání a v sebeobraně ho zabije, poté se vzdá policii.Michael volá z telefoní budky Bruci Bennetovi, aby zjistil kde je Sára.V tom ho ale, přistihnou policisté, kteří ho stále hledají pro útěk z vězení. Michael je pak držen v místnosti, kde za ním přichází speciální agent Don Self, z národní bezpečnosti.
Vysvětluje mu, že Whistler byl nezávislým dodavatelem a měl dodat agentu Selfovi kopii karty. Agent Self nabízí Michaelovi svobodu, za to, když najde Scyllu a také mu vysvětluje, že tato operace musí být tajná a proto jí musí podnikout Michael.Také mu oznamuje, že jeho otec strávil dva roky hledáním Scylly. Lincoln je mezitím převezen z Panamy k Michaelovi a obeznamuje se se situací. Myslí si, že tahle akce bude potřebovat víc lidí. Self jim oznamuje, že jim může nabídnout Bellicka,Sucreho a Mahoneho, kteří byli také zatčeni.
4x01
Michael a Linc jsou ale puštěni na kauci a rozhodují se, že do té akce nepůjdou. Kauci za ně zaplatil Bruce Bennet, který je pak odáží do jednoho baráku. V baráku čeká překvapení. Potkávají tam Sáru a zůstavají u ní i na večer. Michael je se Sárou v posteli a povídají si. Dochází i na několik polibků.
Lincoln mezitím studuje zápisky otce o Scylle. Sára si vzpomíná na utrpení, které prožila s Gretchen, ukazuje jizvy na zádech Michaelovi, ale najednou padne výstřel a rozbije okno. Černý agent minul. Všichni tři utíkají a poté dávají vědět agnetu Selfovi, že jdou do toho. Celá parta( Bellick, Sucre, Mahone, Linc a Michael) se tak setkává v nějaké místnosti.
Jsme zpátky u T-Baga, ten ale leží na poušti a lapá po dechu. Týpci, kteří ho vezli do San Diega ho okradli a nechali ho poušti ještě s jednim mexičanem.

Linc a Michael se opět setkávají se Selfem, který jim dává falešné občanky. Michael chce ale odstranit i tetování, aby ho lidé díky tomu nerozpoznali. Proto mu celou noc odstraňuí tetování bez utěšujících prostředků.Celá parta se setkává opět u letedla, kde jim agent Self vysvětluje celou situaci. Nasedají do letadla........


Epizoda 3x13 - The Art of the Deal | Umění dohody

26. března 2009 v 15:19 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Díl začíná tím, že Whistler ujíždí Michaelovi a Lincovi autem. Oba dva tedy sednou do auta a začínají ho pronásledovat. Whistler ale po chvíli musí zastavit a vylézt z auta, protože mu vjelo do cesty další auto a tak honička pokračuje bez aut.Když už Whistler setřásl Michaela a z vypůjčeného telefonu volal Gretchen, našel ho Lincoln,udeřil ho pěstí a sebral mu telefon.
Mezitím Mcgrady jede s jeho otcem po silnici a před nimi jsou policejní auta. McGrady se tak schovává v autě. Policie se následně vyptává jeho otce, zda neviděl nějakého uprchlíka ze SONA. Poté musí s autem zajet ke kraji, aby ho policie mohla prohledat. Na korbě veze jen hnojivo a tak ho pouštějí. Po prohlídce McGrady vyleze z úkrytu a pokrčují v cestě. Táta pro něj ale přichystal ještě jednu zastávku.
3x13 2
Zpátky v SONA je Sucre pořád držen v kanceláři.T-Bag se mezitím vrací do SONA, kde je úplný chaos. Lechero leží na zemi a ostatní ho mlátí. T-Bag mu chce pomoct, ale Bellick s tim nesouhlasí.T-Bag ho tak odvede do jeho apartmá. V apartmá ale rabují ostatní vězni a tak je chce Lechero vyrazit. Najde si schovanou pistoli a vyhazuje je.
T-Bag mu poté říká, že je možnost jak se odtud dostat.Jeden ze stráží mu nabídl, že si můžou koupit svojí svobodu a chce peníze od Lechera. Sucre je vyveden před věznici, stráže pořád chtějí vědět kde je Scofield, ale Sucre nic neví. Proto si Sucre musí kopat hrob.
Mahone je v baru, dává si sodovku a prohazuje pár vět s barmanem.
Scofield volá Susan a oznamuje jí, kde se sejdou. Za deset minut na veřejném místě.Gretchen se setkává na tržišti s Michaelem a zjišťuje, kde je Whistler. Toho střeží Lincoln u stolku opodál. Objevují se i LJ a Sofia. Gretchen chce uskutečnit výměnu, ale Michael jí oznamuje, že výměna proběhne na jiném místě. Pozici jí zavolá za 5 minut.
Výměna proběhne v muzeu. Do muzea Gretchen nemůže se zbraněmi, protože je tam detektor kovu. Všichni se schází v jedné místnosti. LJ jde jako první k Lincolnovi. Hned jak je LJ u Lincolna přechází Whistler k Gretchen a objímá Sofii. Ta si ale vzpomněla, že Whistler měl dát Gretchen druhou půlku souřadnic.Dozvídá se, že žádné souřadnice nikdy nebyly. Všechno to bylou pouze nahrané. Sofie chce odejít sama s Whistlerem, ale Michael ví, že kdyby odešli sami ihned by je před museem zastřelili. Proto spustí alarm a opouští muzeum dohromady.
3x13 3
V SONA si mezitím Lechero rozmyslel svůj názor a vyzvídá od T-Baga kolik by chtěl strážce peněz. Je to 50 tisíc. Sucre dál kope hrob a když už je dostatečně hluboký, donutí ho stráž aby si do něj lehnul. Pomalu ho začínají zahazovat. T-Bag po telefonu zjišťuje, že už jeho osoba získala peníze. Lechero se ho ptá jak předají peníze strážím, ale T-Bag mu prozrazuje, že žádné předání nebude.Chtěl jen vymámit peníze z Lechera a poté ho zabít. Lechero je s tím smířený. T-Bag bere polštář a udusí ho.
Před muzeem každého prohledávají, jestli něco neukradl. U Whistlera najdou napodobeninu starožitnosti, kterou mu tam nastrčil Michael. Susan chce s Whistlerem odejít, ale stráž se ho vyptává na doklady.Proto Susan dává znamení komplicovi, který to chce vyřešit. Jeho pokus o zastřelení strážníka je ale zmařen a postřelí Sofii. Nastává zmatek. Lincoln s LJem se starají o Sofii, ale LJ donutí tátu aby odešel, jinak ho policisté chytí. Michael si bere zbraň z auta a
jde zabít Susan. Je připraven vystřelit, ale najednou vystřelí někdo ze stráže a Susan nasedne do auta a ujede.Whistler ujíždí se Susan v autě a oznamuje jí, že nemá knížku.
3x13 4
Zpátky v SONA má T-Bag návštěvu. Přišla za ním jeptiška, které pomohl na začátku série. Přinesla mu Lecherovo peníze a skrz plot mu podává malý balíček peněz.Sucre už je skoro zaházen, ale přichází generál a zachraňuje ho. Ruší příkaz zakopání, protože to očividně nefunguje. Když Sucreho vykopou, volá na jeho telefon Michael. Sucre má tedy zjistit, kde se nachází. V telefonu se jen ujistí, že všechno vyšlo a pak telefon rozbije. To ale neměl dělat, protože ho strážce odvádí do SONA. Tam vidí, jak T-Bag oznamuje vězňům, že je Lechero mrtvý a pronáší proslov, že všichni vězni by si měli být rovni. Poté rozděluje mezi vězně balík peněz, které označuje jako poslední Lechorovo peníze.Všichni ho oslavují.
Do baru za Mahonem přichází Whistler. Ptá se jestli je v tom s nimi. Mahone nesouhlasí s tím, co udělala Susan Sáře, ale jde s nimi.

3x13 5
McGrady s otcem se zastavují u nějakého baráku. Otevřou dveře a uvnitř na zahradě čekají jeho přátelé a členové rodiny. Připravili mu pěkné přivítání.Lincoln, LJ a Michael jsou u nemocnice, kde je ošetřována Sofie. LJ poté předává Michaelovi origami, které našel u Sáry. Michael je pak stranou a ve flashbacku se objevuje Sára.LJ vykládá Lincolnovi, že Sofie našla něco ve Whistlerovo apartmá. Proto se tam všichni vydají. Pod postelí najdou kufr a v něm nějaký spis o osobě jménem Jason Lief. Michael věří, že pokud je to důležité pro Whistlera je to důležité i pro něj. Chce najít Whistlera a zabít Susan. Lincoln s ním ale nejde. Následuje bratrské objetí a začíná hrát magická hudba jako doprovod. Na závěr se při této hudbě střídají prostřihy. Mahone odjíždí s Whistlerem a Susan. McGrady vzhlíží k basketbalovému koši se síťkou.Bellick si sedá v SONA. Sucre prohlíží cely ve vězení. Lincoln je na návštěvě u Sofie.T-Bag se vyžívá v pozici lídra v SONA a Michael odjíždí autem pomstít Sáru.........


Epizoda 3x12 - Hell or High Water/Peklo nebo utonutí

26. března 2009 v 15:18 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.

3x12 2
Tento díl začíná ve věznici SONA, kde v celém areálu zhasne osvětlení a Michael řekne: 30 vteřin, jdeme". Lechero, T-Bag a Bellick vylezou ven a snaží se utéct. Michael ale zůstává v tunelu. Světla se totiž rozsvěcují a tři uprchlíci stojí a koukají. Lechero se přesto snaží běžet dál, ale je postřelen stráží. K uprchlíkům ihned přibíhají stráže,míří na ně zbraněmi a odvádí je do SONA. Mahone a Whistler celou situaci nechápou, ale Michael jim vykládá, že tohle byl plán. Před vězení přijíždí několik aut s vojáky a celou situaci kontrolují.
Mezitím Lincoln volá z lesa na mobil Sucremu, ale jeho mobil sebere strážný, protože je Sucre pořád držen v kanceláři. Lincoln mu nechává vzkaz, že jestli neudělá to co musí, celý plán je v troskách. Lincoln tak volá otcovi McGradyho a dává mu příkazy.
Zpátky ve vězení začíná sčítání. Všichni jsou na dvoře a velitel vyslýchá chycená uprchlíky. Bellick nevydrží mlácení a prozradí tunel. Vojáci tak jdou k tunelu. V tu samou chvíli se Michael a jeho parta rozhodne z tunelu zmizet. Michael vyčká až vojáci na dvoře přejdou a poté vyleze z tunelu a zaleze pod auto, které stojí poblíž. K tunelu se blíží vojáci a Mahone a Whistler následují Michaela. McGrady to zvládá jen tak tak. Vojáci pak zkontrolují tunel, ale nikoho nevidí. Michael a parta jsou schovaní pod autem. Potom vylezou z pod auta a běží k plotu, ve kterém je díra(Díky Sucreho práci). Bellick práská ostatní vězně, a prosí aby vojáci udělali sčítání. Při sčítání se zjistí, že čtyři vězni chybí a poté vojáci najdou i díru v plotě. Michael a jeho parta běží skrz les pronásledováni vojáky. Whistler náhle spadne a udělá si něco s kotníkem. Mahone mu tedy pomáhá. Parta doběhne k pláži, kde na ně čeká Lincoln.
3x12 3
Z písku vyhrabávají už dříve zakopanou bednu a vyndavají menší kyslíkové bomby. Ale je tu problém, McGrady neumí plavat a mají o jednu kyslíkovou náplň méně. Aby toho nebylo málo, Whistler ztratil knížku, kde měl zapsané souřadnice, které chce Susan. Není čas na přemýšlení a tak jdou všichni do vody a Michael se bude dělit o jednu kyslíkovou náplň s McGradym, kterému bude i vypomáhat při plavání. Lincoln ještě kontaktuje Susan, že vše probíhá podle plánu. Ta mu dává rozkaz, že se sejdou za 20 min v Panama City. Vojáci pak přibíhají na pláž, ale už nikoho nevidí. Myslí si, že všichni pokračovali lesem a proto svolávají posily do lesa. Vyhlašují pátrání a prohlídky všech aut.
Všichni se vynořují až někde u bóje a čekají na Sucreho, který pro ně měl přijet lodí. Sucre je, ale zavřen v kanceláři a nemůže nic dělat. Celou situaci zachrání až McGradyho táta, který přijde do doku a vidí, že loď, která tam už neměla být tam stále je. Proto jí nastartuje a nastaví kurz podél pobřeží. Najde bóji a všichni jsou tak nabráni na palubu. Poté doráží do přístavu. Tam nachází dodávku a převlíkají se do suchého oblečení. McGrady se loučí s Michaelem a dál už pokračuje s otcem.
Zpátky v SONA je Bellick mlácen tak dlouho dokud toho nemá dost. Nic víc už z něj ale nedostali. Lechero je postřelený a jediný, kdo přichází v úvahu je T-Bag. Proto ho vedou do kanceláře. Při přechodu je ale povalen k zemi a při tom si všimne ztracené knížky Whistlera, která leží na zemi. Ihned jí sebere.
3x12
Lincoln a uprchlíci jsou na cestě k Panama City, ale pronásleduje je auto. Snaží se je zastavit, ale Lincoln je díky většímu autu posílá do příkopu. Další auto je, v závěsu. Lincoln to tak vezme skrz polní cestu a v lese zastaví. Poté všichni běží do chaty, kterou si tam dříve pronajali. Auto za nimi přijíždí a následuje přestřelka. K chatě už přijíždí i Susan, ale posléze zjistí, že se výstřely opakují v určité periodě. Zjistí, že všechno bylo nahráno a pouštěno z kazety. Vzadu pak najde otevřené dveře a cestu pryč. V tu chvíli jí zvoní mobil a Lincoln jí oznamuje, kde se sejdou.
V SONA se kapitán diví co tam ještě dělá Sucre, když je tu takový zmatek a proto ho takovéhle malé problémy nezajímají. Sucre má být tedy propuštěn. Už to vypadá, že Sucre odejde, ale v tu ránu ho uvidí T-Bag a řve, že Sucre nastražil celý útěk. T-Bag má být totiž mučen elektrickým proudem. Kapitán si zjistí, co je Sucre zač a všechno je ihned jinak.
3x12 4
Lincoln a ostatní jsou na místě, kam má přijet i Susan. Mahone oznamuje Michaelovi, že jeho cesta tady končí a už ho nebudou potřebovat, proto by rád odešel. Lincoln ho ale odejít nenechává a míří na něj pistolí. Chystá se ho zabít za to, že zabil jejich otce. Když už to vypadá že vystřelí, Whistler začne utíkat. Všichni to zpozorují, Mahone utíká také a Lincoln s Michaelem honí Whistlera. Jak se zdá, problémy s kotníkem pouze hrál a kousek od místa krade auto a ujíždí. Lincoln a Michael ho jen zdálky pozorují....


Epizoda 3x11 - Under and Out/Spodem ven

26. března 2009 v 15:15 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Tento díl začíná ve věznici SONA, kde se radí Michael a spol. o plánu útěku. Po tom, co se tunel zhroutil na Sammyho, chtějí všichni vědět, o kolik je to zpozdilo. Lincoln navštěvuje Michaela. Dozvídá se, že Michael má s útěkem zpoždění a bude potřebovat, aby se někdo postaral o stráže, až vylezou z tunelu v zemi nikoho. Lincoln také zjišťuje, že společně s Michaelem utečou i Mahone, Bellick, T-Bag a Lechero. Bratři se domluví, že se Lincoln postará o stráže a Michael o tunel.
T-Bag a ostatní kopou tunel. Theodoro má starost, co se stane, až vylezou z tunelu. Vypráví Whistlerovi, že se je Michael pokusil všechny podvést, jakmile se dostali z vězení. V tu chvíli přichází Michael a od Mahoneho zjišťuje, že by současným tempem mělo být hotovo zítra.
Vyskytl se ale problém. Do tunelu začíná prosakovat voda. Michael běží do cely, aby viděl ven. Venku prší a voda začíná prosakovat. Pod tunelem se tedy začíná tvořit jáma s kaluží.
Tunel to dlouho nevydrží, a tak Michael rozhodne, že se uteče dnes v noci. Všichni přemýšlí nad problémem. Mají starost, jestli se na ně tunel nesesype. McGrady mezitím opět otravuje Scofielda. Ví, že odchází, a chce, aby ho Michael vzal s sebou. Chce to jako odměnu za to, co pro něj udělal. Michael mu ale oznamuje, že to dělá pro jeho dobro a nebere ho.
s03e11
Lincoln si se Sucrem povídá v hotelovém pokoji. Přichází tam i Sofia a domlouvá se s Lincolnem na místě, kde se opět setkají. Sucre má poté informovat Susan o aktuálním dění. Zpátky v SONA se Michael dívá z okna vězení. Sleduje, kudy vede elektřina k osvětlení, a poté ještě oznamuje Whistlerovi, že každá věznice má svůj záložní generátor. V tu chvíli mu volá Lincoln a zjišťuje podrobnosti a také to, že Michael potřebuje pomoct od Sucreho. Ten se mezitím setkává v baru se Susan. Susan našla bombu pod sedadlem a jasně vysvětluje Sucremu, co se stane, když ji nebude informovat o všem. Hrozí mu, že jinak zabije Maricruz. V průběhu jejich rozhovoru zvoní Susan telefon. Lincoln jí říká, že Michael uteče dnes v noci. Po schůzce Sucre vše vykládá Lincolnovi a zjišťuje, že Michael potřebuje pomoc.
Mezitím se v SONA stále pracuje na tunelu. T-Bag dává návrh Lecherovi, že by se mohli při útěku spojit. V tu chvíli se celý tunel začne otřásat. Všichni se diví, co to je, a nemají tušení, co se děje. Michael s Whistlerem to zjišťují z cely. K jámě, a tudíž i k tunelu, se blíží nákladní auto. Auto se přibližuje, ale těsně před jámou zapadne do bahna, a tak zastaví. Strážníci vyskočí a vyloží zásoby na místě, kde zapadli. Poté auto s pomocí ostatních stráží vycouvá z bahna a odjíždí pryč.
Sofia si jde zavolat, ale zezadu se k ní přiblíží muž a unese jíi Susan volá Lincolnovi, aby se za 30 minut setkali na známém místě. Lincoln dorazí na místo a vidí tam i unesenou Sofii.
Sucre se chystá pomoci Michaelovi. Michael ho naviguje po telefonu a Sucre se jde podívat na záložní generátor. Zjišťuje výrobce i sériové číslo. Michael si pak pomocí telefonátu zjišťuje, jak dlouho trvá, než naskočí záložní generátor. Michael ještě Sucremu říká, že má problém s jeepama. Sucre se ujme situace a všem jeepům prořízne hadičku u motoru, takže nejsou schopny jízdy. Hned po tom volá Lincoln Michaelovi. Hovor je ale určen pro Whistlera. Telefon si od Lincolna vezme Susan a při rozhovoru mučí Sofii. Whistler všechno slyší. Susan po něm chce souřadnice, jinak bude mučení Sofie pokračovat. Sucre chce mezitím odejít, ale zadružuje ho stráž, že má problém. V kanceláři zjišťuje, že na jeho krycí jméno byl vydán zatykač.
s03e11
Whistler má návštěvu a vypadá to, že dá Susan souřadnice. Ve stejnou dobu přichází za Michaelem Lincoln. Všichni se tak setkávají u plotu. Whistler dává Susan jen půlku souřadnic a druhou půlku jí dá, až bude vědět, že Sofie, LJ, Michael a Lincoln jsou v bezpečí. Susan dává Whistlerovi stopky s nastaveným odpočtem na 24 hodin. Pokud pak nebude mít, co chce, zabije Sofii. Michael oznamuje Lincolnovi, že potřebuje odříznout přívod elektřiny k osvětlení a jediný způsob, jak to udělat, je z venčí. Domlouvá se s Lincolnem na zítřejším ránu. Potom jde Michael za McGradym a vysvětluje mu, jaké to je žít na útěku. Chce, aby se McGrady rozhodl sám. McGrady se rozhodl a je v partě. Poté jde vysvětlit plán útěku zbytku party. Oznamuje jim, že až zhasnou světla, mají jen 30 sekund na útěk.
Lincoln časně z rána přijíždí autem na autobusovou zastávku. Stopuje autobus a poté všechny vyhazuje ven. Hrozí jim přitom nožem. V SONA jsou všichni připraveni na útěk. Ale je tu problém, Lechero, T-Bag a Bellick chytají Whistlera nožem pod krkem a chtějí jít do tunelu jako první. Michaelovi nezbývá nic, než souhlasit. Lincoln rozjíždí autobus na sloup s elektrickým vedením. Těsně před ním otvírá dveře a vyskakuje za jízdy. Autobus naráží do sloupu, ten padá, osvětlení v SONA zhasíná a Michael prohlásí: "30 vteřin, jdeme!".....


Epizoda 3x10 - Dirt Nap/V prachu

26. března 2009 v 15:14 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.

s03e10 1
Díl začíná u Lechera v apartmá, kde po něm Sammy chce, aby ihned zabil Scofielda. Lechero ho ale nevyslechne. A tak Sammy odchází naštvaný. McGrady se vyptává Scofielda, jaké to bylo v sauně a jestli je pravda, že chce utéct. Michael ho ale odbývá a vůbec mu neodpoví. James poté oznamuje Scofieldovi, že je T-Bag s nimi v partě. O místo se zasloužil, když byl Michael venku z vězení. Celá parta ( Michael, James, Whistler, Alex a T-bag) jdou do podzemí, kde zkoumají cestu na povrch. T-Bag hlída u dveří nahoře, kdyby někdo přišel. Michael bude potřebovat pilu a nějaké nářadí, aby mohli vyztužit únikový tunel. Lechero to zařídí, dává T-Bagovi instrukce, za kým má dojít, a poté odpočívá v pokoji. Ale moc dlouho si neodpočine. Přijde za ním Sammy a zezadu na něj míří pistolí. Přebírá velení v SONA. Poté ze skladu bere bednu rumu a oznamuje vězňům, že přebírá velení, a obdaruje bednou rumu toho, kdo mu dá Scofielda.
s03e10 2
Lechero zatím probírá s T-Bagem novou situaci. Když vyjde Michael na povrch, je mrtvý muž. Proto T-Bag vymyslí řešení. Dojde za Bellickem, který se zatím vychloubá svým vítězstvím, a řekne mu, že se opravdu chystá útěk. Pokud Bellick vyzve a zabije v souboji Sammyho, je s nimi v partě. Bellick tedy vyzve Sammyho. Poté ale zjistí, že už nemá v cele žádné ředidlo, které by mohl při souboji použít, a tak se začíná bát.
Mezitím se Lincoln snaží najít něco o pravém jménu Jamese Whistlera. Přichází za ním Sucre a dává mu tip na nějakého muže, který dokáže zařídit jejich plán. Lincoln se Sofii míří za tím chlapem a Sucre jde na schůzku se Susan. Tam jí oznamuje, že Lincoln na ni nic nechystá, žádný podraz. Susan mu tedy předává šek na 25 000 dolarů za jeho služby.
s03e10 3
Lincoln jde se Sofií do nějakého obydlí. Od muže kupuje ručně dělanou bombu, která se vejde do malého pytlíku a aktivuje se použitím mobilu. Sucre volá Susan, že má pro ni důležitou informaci. Nasedá k ní do auta a vykládá jí, že si Lincoln koupil zbraň. Je to ale jen zástěrka k tomu, aby jí pod sedadlo podstrčil balíček s bombou. Susan ale přišla na to, že Sucreho dřívější hádka byla nahraná. Poté vystopovala Maricruz díky penězům, které jí Sucre poslal. Susan mu tedy vyhrožuje, že jestli se o něco pokusí, bude Maricruz o hlavu kratší. Sucre zkouší vyndat balíček z pod sedačky, ale nedaří se mu to, a tak tam balíček zůstává.
Schyluje se k souboji mezi Bellickem a Sammym. Boj začíná. Bellick dostává tvrdé rány a je na tom bez svých "omračujících rukavic" špatně. Michael s Alexem a Jamesem už nechtějí čekat na Lechera, a tak jdou zjistit, co se děje. V Sammyho novém příbytku je zahlídne Sammyho parťák a ihned za nimi běží. Kluci utíkají do přízemí. Michael a Alex se stihnou schovat, ale James zůstává před dveřmi. Zpátky v boji může Sammy jediným chvatem zabít Bellicka, když v tom na něj zavolá jeho parťák, že našel Scofielda v apartmá. Sammy začne vyslýchat Jamese a chce, aby otevřel ty dveře. James ale nezná kód a nic neprozrazuje. Sammy si tak jde pro Lechera a zbraní mu vyhrožuje. Alex s03e10 4
mezitím s Michaelem hledají něco, co by mohli použít jako zbraň. Michael ještě leze do tunelu a něco tam upravuje. Poté sám otevře dveře Sammymu. Tomu ihned dochází, k čemu se schylovalo. Michael mu nabídne, že je vezme s sebou. S tím ale Sammy nesouhlasí. Sammy uteče se svou partou sám. Michael ho prosí, aby vzal alespoň Jamese s sebou, a tak Sammy souhlasí. Potom se Sammy leze podívat to tunelu, který vykopali. Není ale opatrný a v okamžiku se na něj zhroutí všechny kameny a písek. (Později zjištujeme, že Michael předtím vyndal nějaký kousek drátu, který držel celou výztuhu.) Ostatní využijí situace a eliminují Sammyho parťáky. Lechero zbytek zastřelí při útěku. Poté dává jasně najevo, kdo je pánem vězení. Shazuje Sammyho tělo a ostatní z ochozu dolů.
Za Michaelem přichází opět McGrady, nabízí mu svoje ušetřené peníze, když ho vezme do party. Michael ale odmítá.
s0e10 4
Mezitím Sofie leží v bytě na posteli a přemýšlí nad vztahem s Jamesem. Poté se naštve a jde mu vyházet všechny věci ze skříně. Nachází tam i jeho tašku, ve které je něco všité. Zjišťuje, že je to stříbrný kufřík.
Za Michaelem přichází na návštěvu Lincoln a oznamuje mu, že James Whistler má i druhé jméno. To je Gary Miller a že lže i o tom, že je rybář. A Michael se ptá: Když není rybář, kdo to tedy je?


Epizoda 3x09 - Boxed In/Skleník

26. března 2009 v 15:11 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Michael je odváděn strážci ze SONA. Generál Zavala ho zavádí do budovy a snaží se zjistit, kdo je za celým útěkem a koho byly ty vrtulníky. Michael ale mlčí, a tak je odveden do skleníku. Skleník je klec potáhlá igelitem mezi SONA a oplocením. Takže na ní neustále svítí slunce a je to jako jedna velká sauna.
Lincoln se vybavuje se Sofií, když k němu přijede Susan s gorilama a odváží ho pryč. Auto i s Lincolnem přijíždí k nějaké kůlně, kde drží LJ. Susan chce dát Lincolnovi další motivaci. Lincoln si na minutu povídá s LJem a poté zas musí odejít.
s03e09_1
Do vězení se také vrací Alex a hned zjišťuje od Whistlera, co se stalo a jaký je plán. Na Alexovi je znát jeho závislost na drogách. Bellick a T-Bag klábosí na dvoře, když se před nimi někdo poblije. Za Bellickem přijde jeden člen Sammyho party a chce, aby to uklidil. Ale Bellick se k tomu nemá a odstrkuje ho. Lechero s Whistlerem se snaží prokopat ve sklepě nějaký otvor, ale strop se jim rozpadá, a tak uznávají, že potřebují inženýra.
Za Michaelem přichází generál a znova se ho vyptává na okolnosti útěku. Michael mu říká, že od prvního okamžiku, co je v SONA, plánoval svůj útěk. Generál ho tak znovu odvádí do budovy k výslechu. Michael mu vypráví celý svůj příběh, o společnosti a o všem možném. Generál si tak ověří jeho verzi a zjistí, že je na tom něco pravdy. Chce ale jméno toho, koho měl Michael osvobodit. Michael mu ho tedy řekne. Generál si ihned nechává přivést Whistlera a vyslýchá ho. Ten ale všechno popírá. Poté ho ale generál posadí na speciální křeslo a Whistler to nevydrží. Příznává, že spolupracuje se Scofieldem, a poté i prozrazuje jméno ženy, která ho navštěvuje. Je to Gretchen Morgan. Neví ale, kde se nachází, a tak má Michael plán. Volá Lincolnovi, kde bude mít další schůzku se Susan B., a zjišťuje datum, místo i čas.
Sucre mezitím zjišťuje, že do vězení musí propašovat další balíček, za který mu už nebude zaplaceno. Nejdříve nesouhlasí, ale poté je mu vyhrožováno zbraní, a tak souhlasí.
s03e09_2
T-Bag se vyptává Whistlera na jeho kamarádství s Lecherem a zjišťuje, že by Whistler potřeboval pomoc se Sammym. T-Bag nabízí dohodu, že když odstraní Sammyho, jede v tom s nimi. Whistler souhlasí. T-Bag tak jde za Alexem a nabízí mu svoji dohodu. Když vyzve na souboj Sammyho a zabije ho, tak mu bude dodávat drogy. Alexovi je sice hrozně, svíjí se v bolestech, ale s dohodou nesouhlasí.
Lincoln se mezitím setkává se Sucrem ve vestibulu hotelu a hádá se s ním. Všechno ale slyší nějaký týpek a ihned to volá Susan. Ta za chvíli přichází za Sucrem do baru a nabízí mu peníze za to, že bude dohlížet na Burrowse a podávat informace Susan. Sucre souhlasí. Později ale zjišťujeme, že Sucre celou hádku s Lincolnem nastražil právě na Susan, aby si myslela, že na něj bude Sucre donášet. Lincoln jde tak na smluvenou schůzku za Susan. Setkávají se v hotelu u baru, kam ale za chvilku doráží i generál se strážemi. Odvádí Susan na výslech. U výslechu Susan zapírá, a tak ji generál posazuje na křeslo a přetahuje přes hlavu igelit. Poté na její obličej lije vodu z hadice. Celý to má vyvolat dojem, že se topíte. Gretchen ale neprozradí nic. Generál si zavolá Jamese a Michaala, ten tak poprvé vidí ženu, která asi zabila Sáru. Hned jí vyhrožuje, že ji dostane. Gretchen prozrazuje, že je jenom chůva, která hlídá zajatého LJ. Ale nic víc. Generál tak jede s jedním policistou a Gretchen na místo, kde má být LJ. Tam ale není a Gretchen z pásku vytahuje ostrý předmět, zbaví se jednoho policisty, vezme mu zbraň a zastřelí doposud dobře vypadajícího generála.
s03e09_3
Bellick nachází ve své cele kuřecí pařát a zjišťuje, že je vyzván na souboj s tím chlapem, který mu nařídil uklidit zvratky. Běží k Sammymu, ale ten souboj potvrzuje. Bellick se bojí, je celý vyděšený a jde do cely nějakého malíře. Tam trhá kus látky, namáčí je do nějakého ředitla a omotává si je kolem rukou. Do nosů si ještě dává vatu, aby nic necítil. Venku už na něj čekají. Bellick se bojí a hned od začátku dostává pěknou nakládačku. Když už to vypadá, že se na nic nezmůže, zaútočí na soupeře a dá mu ruce k obličeji a očím. Ředidlo mu způsobilo mírnou dezorientaci, a tak se Bellick dostává do výhody. Zasazuje mu pár ran a dobíjí ho k smrti. Poté se raduje jako vítěz z boxu.
Za Sammym přichází jeho šéf, který mu do vězení pašuje přes Sucreho záhadné balíčky. Říká mu, že je na čase, aby převzal vedení po Lecherovi a že se má podívat do posledního balíčku. Sammy se tak jde podívat, co se v něm skrývá, a nachází pistol.
Za Michaelem a Jamesem na záchytku přichází nový generál. Oznamuje jim, že ten minulý byl nalezen u silnice mrtvý, a tak je stráže odvádí zpátky do SONA.


Epizoda 3x08 - Bang & Burn/Hrubá síla

26. března 2009 v 15:10 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Díl začíná za pěkné hudby pohledem do věznice SONA. Michael má návštěvu. Linc mu přišel říct něco nového. Mají další 4 dny na útěk. Oznamuje mu také, že je LJ na živu a že by je stejně po útěku zabili. Michael se cítí podveden, Linc mu lhal a využil ho. Naštvaně odchází zpátky do vězení. Tam se s ním pak baví Lechero o útěku. Lechero se domlouvá s Michaelem, že mu dá brzy o něčem vědět. Poté musí jít za Sammym a vyřešit problém, protože mu lidé nechtějí platit. Sammy chce proto naverbovat posily.
3x08
Susan s někým telefonuje. Přichází do hotelového pokoje, kde sedí záhadný holohlavý muž z druhé serie. A pěkně si ji podává, že nedokázala splnit jeho rozkazy. A dává jí varování, aby už neselhala. Poté jde za Whistlerem do vězení a vykládá mu, že její šéf chce, aby se věci daly do pohybu. Whistler musí utéct ještě dnes. Útěk je naplánovaný na dnešek v 17:00 a James se má zbavit Scofielda. Susan přichází do řídícího střediska, kde se všechno plánuje. Uděluje rozkazy, aby bylo vše připraveno na útěk.
Meztím si Sofie čte noviny o zmařeném útěku, když jí někdo zavolá. Je to majitel bytu, který si pronajal James Whistler. Sofie o tom nic neví, a tak se rozhodne dům navštívit. Hovor je ale odposloucháván lidmi z okolí Susan. Sofie přichází do apartmánu a porozhlíží se. Majitel musel odejít pro dokumenty a mezitím do pokoje přišla Susan. Sofie našla pas, kde je napsáno, že se Whistler jmenuje Gary Miller. Susan ovšem vysvětluje Sofii, že by se do jejích věcí neměla plést, jinak se jí něco stane. Potom jí vezme pas a Sofie odběhne. Michael si povídá s Jamesem o jeho návštěvě. James se mu přiznává, že to byla žena ze Společnosti a byla mu jen připomenout, že má taky něco v sázce. Whistler pak kupuje od nějakého vězně nůž.
3x08
Dostáváme se také k Alexovi, který je pořád zavřený na pokoji a je v hrozném stavu. Přichází za ním agentka Lang a ptá se ho, co se děje. Alex jí vykládá, že je to všechno o Shalesovi. O tom, jak ho zabil a jak mu pak bylo dobře. Ale potom ho začali obtěžovat vzpomínky na jeho prošení o život a musel si vzít prášky, aby ho držely na vodě. Když se dostal do SONA, musel improvizovat, a proto si vzal i drogy. Agentka mu tedy nabídne, že mu sežene jeho prášky. Michael a Whistler si opět povídají o útěku. Přijde za nimi Theodoro a přináší mu vzkaz od Lechera. Píše se v něm, že se sejdou v 16:00 v Lecherově apartmánu. Michael otevírá dveře a jde s Jamesem do sklepa. Další dveře ale nejdou otevřít. James si vytahuje nůž a chystá se ho zabít. V tom ale přijde Lechero a jeho plán mu překazí. Otevírá jim dveře a vede je do podzemních chodeb. Jsou v podzemí, které spojuje blok A a blok B. Chodba je ale zasypaná, a tak se Lechero ptá, jestli to půjde vykopat. Michael se na to koukne a zjistí, že by to trvalo dlouho, je lepší se prokopat na povrh. James, Lechero i Scofield chtějí jít nazpátek z chodeb, ale někdo se blíží. Je to Sammy, který jde pro rum novým strážcům. Lechero ho zastaví a nepustí ho dolů. James s Michaelem se vrací kopat do podzemí. Blíží se ale 17. hodina a tak chce Whistler jít nahoru. Vymlouvá se na klaustrofobii a jde pryč. Lechero zrovna přichází a říká jim, že je čistý vzduch.
Za Alexem přijde zvláštní agent Sullins a oznamuje mu, že se slyšení koná za chvíli. Alex se tedy musí dát do kupy. Lincoln a Sucre jsou v lese a pronajímají si nějakou chatu. Poté jdou do lesa s obrovským peckovým magnetofonem a mikrofonem. Sucre zvedne mikrák a Linc před ním několikrát vystřelí. To celé nahrávají na kazetu.
3x08
Zpátky ve vězení jde Michael za McGradym a žádá ho o pomoc. Ten mu ale vykládá, že za ním přišel jeho otec na návštěvu. Michael ho i přesto žádá, zda by mohl jeho otec něco vyřídit jeho bratrovi. Na návštěvu přišla za Jamesem i Sofia. James jí říká, aby se dneska držela daleko od Linca. Je to prý nebezpečné a moc jí miluje. Sofie se ho ptá na pronajatý apartmán, ale James jí lže a říká jí, že to byl omyl. Lincovi zvoní mobil a tatík McGradyho mu vyřizuje:"Nechoďte domů na večeři," poté se odmlčí. Linc pak vysvětluje Sucremu, že je to jeho a Michaelův kód, kdy ho sociálka chtěla dostat do pasťáku. Prostě si má dát pozor. Poté oba potkájí Sofii a ta jim vše říká o pravém jménu Whistlera i o tom, že se má od něj držet dál. Někdo je ale sleduje. Jsou to lidi od Susan a ta jim nařizuje, aby je všechny zabili. Linc a ostatní se dávají do pohybu, ale jsou sledováni. Zajdou do uličky, kde pak lidé ze zbraněmi najdou jen Sofii. Zezadu je přepadne Linc a Sucre, dochází ke rvačce. Linc a Sucre se postarají o dva, ale třetí drží Sofii a míří jí pistolí na hlavu. Linc míří na toho typa pistolí a po chvilce vyjednávání ho sejme střelou do hlavy. Jsme zpátky u soudu. Alex sedí za stolem, soudce se ho ptá, kdy došlo k jeho prvnímu kontaktu se Společností. Alex jim ale začíná povídat o celém spiknutí. A jeho absence je na něm hodně znát. Přichází i agentka Langová s prášky, ale radši je vyhazuje do koše. Alex říká, že vše udělal jen proto, aby ochránil rodinu a aby ho pustili domů. Pak se dozvídá výsledek soudu. Musí být převezen zpátky do SONA.
Whistler je na chodbě a chce vylézt na střechu. Vyruší ho Michael a má na něj podezření, ale přijde pro něj opět Theodoro, že má jít za Lecherem. Ten si ho zavolal kvůli tomu, že mu do vězení volal Linc a vzal to Sammy. Dává mu varování, že se to stalo naposled. Linc povídá Michaelovi, že už je k útěku nepotřebují a že Whistlera odtamtud dostanou sami. Michaelovi vše dochází, rychle běží na místo kde si povídal s Whistlerem. Ten už je ale na střeše a vyhlíží vrtulník, který krouží nad věznicí. Michael vyběhne na střechu a začne se prát s Jamesem. Jeden vrtulník zaměstnává stráže a střílí na ně a druhý nabízí Jamesovi provaz. Michael po jedné ráně padá k zemi a Whistler se už drží lana, ale Michael ho doběhne a skočí na něj. Drží se ho kolem pasu a vrtulník s nimi letí nad věznicí. Poté se ale neudrží a oba padají zpátky na střechu věznice. James se probral dřív a utíká si kleknout na dvůr a cestou si sundavá triko. Michael se po chvilce také probral a v jedné cele si převlíká triko. Vidíme opět jeho tetování. Všichni klečí na dvoře. Přichází starší dozorce a hledá ty dva uprchlíky. Přijde k Scofieldovi a říká:"Pane Scofielde, jste tu dva týdny a byly už dva pokusy o útěk". "Zapříčinil jste až moc problémů, asi byste tu neměl být. Rozlučte se se SONA, pane Scofielde." Michael je odveden z vězení a vrata se zavírají...
Hosté:
 • Barbara Eve Harris (Lang)
 • Kim Coates (Richard Sullins)
 • Laurence Mason (Sammy)
 • Carlo Alban (McGrady)
 • John S. Davies (Agent Elliot Pike)
 • Leon Russom (Pad Man)

Epizoda 3x07 - Vamonos/Vamonos

26. března 2009 v 15:09 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Michael a Whistler stojí proti sobě a všichni čekají, co se stane. Lechero se znovu ptá, jestli chce opravdu výzvu. Michael je o tom přesvědčený, protože kvůli Whistlerovi zemřela Sára. Boj je domluven. Oba dva mají 15 minut na přípravu a dav vězňů bouří. Whistler zachází za Michaelem do cely a ptá se ho, co to mělo znamenat. Michael je klidný a vše mu vysvětluje. Potřeboval udělat nějaký rozruch, aby mohli utéct. Je skoro 15:00 a dozorce by měl být již omámený. Za 13 minut začne svítit sluníčko na druhou věž a nastává čas pro útěk. Michael dojde ukrást do cely, kde se tetuje, mašinku na tetování. Při cestě potká Bellicka a ten je zprávou o smrti Sáře úplně na dně. Michael musí počkat, než je cesta do útěkové cely volná, a potom se v ní schází s Whistlerem. Čeká, až vězni začnou bouřit na očekávanou bitvu, a začíná pomocí trubky a částí tetovací mašiny ničit mříže. Mříže jsou zničeny, čeká se jen na odraz slunce. Nic, nic, nic...žádný odraz slunce na věž. Konečně. Odraz se odráží na věž a strážce se kouká jinam.
Mezitím Sucre posílá své fotky svojí lásce Maricruz, když přichází Linc a balí si věci. Jde na místo předání LJe za Whistlera. Připojuje se k němu i Sucre. Lincoln zaparkoval auto kousek od místa předání a nechává Sofii hlídat auto. Na místo předání dorazila dodávka s LJem a Susan. Dodávku sleduje z povzdálí Sucre a dává vědět Lincovi.
Zpátky ve vězení se Michael chystá vylézt. Když v tom se někdo blíží k cele. Je to Sammy, který hledá oba bojovníky. Michael a James se schovávají pod postel. Poté Michael leze z okna. Je dole. James jde za ním. Stráž se nekouká a vše jde podle plánu. Ups, ztrácíme světlo. Slunce se skrývá za mrak. Musíme se vrátit, křičí Michael. James leze rychle nahoru a Michael za ním. Oba to stihli a tahají látkový žebřík nazpátek. Sammy a ostatní opět hledají oba dva bojovníky. James jen tak tak schová žebřík a uteče z cely. Poté odchytnou jak Michaela, tak Jamese a jdou na dvůr. Michael se z toho zkouší ještě u Lechera vymluvit, říci, že se spletl, ale nejde to.
Dostáváme se také k Alexovi, který jede v dodávce k soudu. Do hodiny s ním má být všechno hotovo a dohodnuto. Panamská policie ovšem má nějaké otázky, a tak ho převezou ještě do hotelu. Tam Alex čeká déle než hodinu. Do pokoje přichází jeho šéf a oznamuje mu, že v pokoji bude muset přespat ještě jednu noc. Alexovi se to ale nelíbí, chce, aby to slyšení bylo hned teď. Nikdo ho ale nevyslyší a ještě k tomu ho spoutají.
3x07
Ve vězení stojí Michael a James proti sobě.Tento boj má jen jednoho vítěze. Michael nechce bojovat, ale dav si žádá své. Hodí kámen po Whistlerovi, aby začali bojovat. Ten se pak rozhodne, že jestli má někdo přežít, bude to on a vrazí ji Michaelovi. Ten mu ji vrací, ale pak se na sebe zas jen koukají. K pokračování je dožene až další hozený kamen. Rvačka pokračuje. Mezitím si strážce všimne, že jeho parťák na druhé věži chybí. Ihned tam jde a aby toho nebylo málo, schovaný žebřík padá z okna dolů. Michael a James se pořád mlátí. Stráže najdou parťáka ležet na podlaze a poté spatří i žebřík, který visí z okna. James má navhr, Michael klečí na kolenou a šeptá "Skonči to". James bere do ruky kamen a chce to ukončit. V tu chvíli se spustí alarm a všichni nevěřícně koukají, co se děje. Do věznice najíždí opět dozorci a ozbrojení vojáci. Všichni vězni klečí na kolenou s rukama za hlavou. Šéf dozorců křičí na Lechera, aby sešel také dolů. Dozorce se ptá, koho je cela, kde visí žebřík. Najde si libovolného vězně a ptá se ho na to. Ten však jen mlčí, a tak ho zastřelí. Poté mluví k Lecherovi, že jeho úkolem bylo udržet ve vězení všechny vězně, ale tento úkol je pro něj asi moc těžký. Proto se dozorce ptá, jestli by to někdo z vězňů nezvládl lépe.
A jsme na pláži, kde Linc něco zahrabává. Přichází k němu Sofie a míří na něj pistolí. Sofie nechce, aby Linc vydal Jamese těm lidem. Chce s ním někam utéct. Ale Linc ji nakonec ukecá a ona sklopí zbraň.. V tu chvíli se spustí alarm. Lincovi zvoní mobil. Volá mu Susan. Chce vědět, co se stalo. Linc jí ujišťuje, že oba utekli a jsou s ním v autě. Má ale Whistlera v kufru, a tak s ním Susan nemůže mluvit. Linc prosí Susan, aby nic nedělala s LJem. Susan se po telefonu dozvídá, že z vězení nikdo neutekl a odjíždí s dodávkou pryč. Lincoln je sleduje. Z ničeho nic vjede dodávce do cesty osobní auto, a tak nabourá. Byl to Sucre. Linc přijíždí na místo a drží Susan s pistolí. Ze zadních dveří vychází další "bad guy" a drží pistoli u hlavy LJe. Linc tak nemá jinou možnost, než pustit Susan a nechat je odjet. Domluví se s ní, že vše napraví a Michael s Jamesem uteče. Linc poté kontroluje Sucreho, který je z bouračky otřesený.
Ve vězení si Lechero volá Scofielda do svého apartmá. Vyslýchá ho, jestli chtěl utéct z vězení. Michael zapírá, protože, jak by se přiznal, Lechero by ho určitě zabil. Lechero má ale víc důvodů Michaela zabít, a tak chce vědět jestli opravdu chtěl utéct. Protože už vězni nevěří, že dokáže spravovat toto vězení, má jedinou možnost a tou je, že uteče s Michaelem. Susan je na návštěvě ve vězení a s někým mluví. Ptá se, co má udělat s LJem. Jestli má dát Lincovi a Michaelovi více času. Mluví s Jamesem Whistlerem. Ten jí přikazuje, aby jim dala ještě další čtyři dny. Protože když se z vězení dostane do čtyř dnů, stále může něco udělat. Nakonci se dozvídáme, že Susan B. se jmenuje Gretchen, protože se jí James ptá na Sofii……
Hosté:
 • Marshall Allman (LJ Burrows)
 • Barbara Eve Harris (Lang)
 • Kim Coates (Richard Sullins)
 • Dominic Keating (Andrew Tyge)
 • Laurence Mason (Sammy)
 • Carlo Alban (McGrady)
 • Curtis Wayne (Cheo)
 • Davi Jay (Papo)
 • Joe Holt (Stash)
 • Alex Fernandez (Capitaine Hurtado)

Epizoda 3x06 - Photo Finish/Fotografie

26. března 2009 v 15:08 | Tí_nuška |  PrIsOn BrEaK III.
Tato epizoda začíná ve věznici SONA, když si jeden Lecherův týpek Sammy vezme násilím od dalšího vězně prsten a nabídne ho bossovi. Ten ho ale odmítne. Michael zatím zjišťuje od nového vězně, odkud zná Whistlera. Z něj vypadlo, že ho zná z hotelu Ambassador a né z politiky. Michael, James a Alex mají poradu, jak utéct. Vše je naplánováno na dnes odpoledne. Ale potřebují žebřík. James se proto postará o žebřík z provazů.
3x06
Bellick se ptá nového týpka, jestli si nechce zahrát kostky, ale ten ho před všemi ztrapní, že se s ním nechce vyspat. Michael má návštěvu. Říká Lincovi vše podstatné o útěku a potřebuje, aby omámil jednoho strážce na věži. Chtějí utéct odpoledne, protože společnost si myslí, že utečou až večer. A tak budou mít čas na nějaké plány, kdyby je zkusili podrazit. Michael chce vidět fotky Sáry a LJe,pokud je neuvidí, nikam neuteče.
Na scénu se dostává také LJ, Susan mu přináší jídlo a vysvětluje mu, co se stane, když se pokusí dělat problémy. Ve vězení se také dozvídáme, že Lechero se jmenuje Norman, akorát si nechává říkat jinak. T-Bag se nepohodne se Sammym a ten ho chce vyzvat na boj. Vše vyřeší právě Lechero, který si vezme T-Baga stranou a vysvětlí mu, že už po něm chce výsledky jeho čmuchání. Michael se vydává do jiné cely, aby zjistil, odkud bude nejlepší útěk. Ale je tu problém. Je to cela Sammyho a Lecherových parťáků. A ti zrovna přichází. Michaelovi se jen tak tak podaří zmizet.
3x06
Návštěvu má také Alex. Přijela za ním jeho bývalá spolupracovnice. Nabízí mu přesun do jiné věznice a snížení trestu na 8 let. Požaduje po něm přiznání za vraždy a popsání celého spiknutí. Bez této dohody bude ve vězení celý život. Alex s tím nesouhlasí, protože věří, že dnes uteče. Ve vězení nastává rozruch. Někdo zabil nového vězně. A Lechero chce vědět kdo, protože to nebylo podle pravidel vězení. Lechero si zavolá McGradyho, protože si celý den hrál právě u místa, kde ležela mrtvola. Ten se mu poté přizná, že někoho viděl. Ten někdo je Whistler a ihned ho odvedou k šéfovi. Michael podezírá Alexe, ale ten se z toho vykecává. Lechero zatím drží Whistlera u sebe, dokud se nenajdou další důkazy. Michael jde za Bellickem a podezírá i jeho, ale ten se mu svěřuje, že nedokázal zabít ani sebe.
Lincoln se baví se Susan a chce po ní nové fotky Sáry. Ta mu říká, že se s tím pokusí něco udělat. Oznamuje mu, kde proběhne výměna LJe a Whistlera. Lincoln a Sucre se snaží o omámení strážce. V jednom bufíku mu chtějí otrávit pití. Záměna kelímků s pitím se ale nezdařila, a tak vše zachrání až Sofia, která shání odvoz do SONA. Vezme tedy kontaminované pití s sebou a naskočí ke strážci do auta, který odjíždí. Lincoln je ovšem sleduje. Strážce se Sofií zastaví v přírodě a chystá si s ní užít a klidně k tomu použít i násilí. Přestane až ve chvíli, kdy Sofie řekne, že je Lecherova kurva. Linc tak nemusí zasahovat, akorát se při telefonu se Susan prokecne, že Michael uteče ve 3 odpoledne a ne večer. Susan se naštve a je připravena LJe zabít. Drží mu nůž u krku, když v tom zazvoní telefon. Volá Linc. Ten jí říká všechny podrobnosti o útěku a tím zachrání LJe od jisté smrti.
3x06
T-Bag mezitím nabízí Michaelovi řešení, nabízí mu prsten, který patří Sammymu, a Lechero to ví. Když ho schová na místo vraždy, Lecherovi to dojde a Whistler bude volný. Michael to ale nedokáže a jde se podívat za Alexem. V jeho cele nachází vyrobený nůž, kterým zabil nového vězně. Michael je odhodlaný Alexe prásknout. Ten má zrovna další návštěvu. Kolegyni a dokonce i šéfa. A mluví o dohodě. Michael říká Lecherovi, kdo vraždil a ten chce najít Alexe, ale nedaří se mu to, protože zrovna odchází z vězení. Dohodl se totiž na převozu. Lechero je naštvaný, a tak chce přivést Whistlera. Vypadá to, že ho zabije, ale nakonec zabije svého poskoka za to, že mu kouřil jeho doutníky.
Lincoln má fotky a jde je ukázat Michaelovi. Fotky jsou ale špatně udělané, a tak by Michael zjistil pravdu. Proto mu Linc oznamuje, že je Sára mrtvá. Lhal mu, protože když neuteče, zabijí LJe. Michael je otřesen a za vážné hudby odchází. Brečí v temném koutě. Poté to jde oznámit Whistlerovi. Ten mu říká, že je mu to líto. Michael mu oznamuje, že je to vše kvůli němu. Je opravdu nasranej tak, jak jsme ho ještě nikdy neviděli. Michael poté vyzívá Whistlera k souboji..
Hosté:
 • Marshall Allman (LJ Burrows)
 • Barbara Eve Harris (Lang)
 • Kim Coates (Richard Sullins)
 • Dominic Keating (Andrew Tyge)
 • Laurence Mason (Sammy)
 • Carlo Alban (McGrady)
 • Curtis Wayne (Cheo)
 • Davi Jay (Papo)
 • Joe Holt (Stash)
 • Alex Fernandez (Capitaine Hurtado)