Květen 2008

SqĚlÝ ViDeJkO

27. května 2008 v 21:15 | Tí_nuška |  RaFaEl NaDaL - vIdEa

RaFaEl NaDaL - tRéNiNk

27. května 2008 v 21:15 | Tí_nuška |  RaFaEl NaDaL - fOtKy

RaFaEl NaDaL - žIvOtOpIs

27. května 2008 v 21:13 | Tí_nuška |  RaFaEl NaDaL - InFo
Jako 15-ti letý vyhrál Rafael Nadal v Seville svůj první Challengrový zápas. První souboj na turnaji ATP v Mallorce vyhrál ve věku 15 let a desti měsíců a stal se devátým hráčem, který v Open éře vyhrál zápas ATP před šestnáctými narozeninami. Když se v roce 2002 zaměřil na futuresty, vyhrál 37 ze 40 dvojher a ve Španělsku získal šest turnajových vítězství. V následující sezóně už vyhrál dva challengery (Barletta, Segovia) a posunul se tak do první stovky. Jeho Wimbledonský debut v roce 2003 je památný postupem do 3. kola se v 17-ti letech stal nejmladším hráčem od časů Beckera (1984), kterému se to podařilo. V Augustě 2003 už byl 45. na světě a v lednu 2004 si zahrál první finále v turnaji ATP - v Aucklande podlehl Hrbatému. Vloni se potom v Sopotě dočkal i turnajového vítězství a v Miami cenného skalpu zdolal světovou jedničku Federrera. V prosinci si Rafa - jak mu říkají - stal nejmladším vítězem Davisova poháru. Ve věku 18-ti let a 187ti dní překonal Pata Casha, ten byl v roce 1983 ve vítězném týmu Austrálie, je o 30 dní starší než náš Rafa. Supertalent z ostrova Mallorka, odkud pochází i Carlos Moya, se narodil ve městě Manacor, na druhém největším ostrově Španělska. S tenisem začínal jako pětiletý a na antuce, jak se v celém Španělsku zvykem. Jeho trenérem je je už od útlého věku jeho strýc Toni Nadal, který ho trénuje až do teď. Nejmladší hráč světové padesátky, v Australian Open v prvním grandslamovém osmifinále své kariéry, pořádně potrápil domácího hráče Hewitta. Australan, předpokládaný finalista, vyhrál až v pátém setu trvající 4 hodiny. Na svůj mladý věk Nadal, jako spolehlivý hráč, potvrzuje svoje žebříčkové postavení a zřídkakdy vypadává v prvním kole. Chlapec s dětskou tváří je v mužském tenise obávaným soupeřem. Dokázal to ve finále Davisova poháru, ve kterém zdolal americkou jedničku Roddicka. ,,Je to tenista, který jde vyhrát velké zápasy. Buď to v sobě prostě máte nebo ne. On to v sobě rozhodně má." uznal Roddick.

RaFaEl NaDaL - iNfO

27. května 2008 v 21:13 | Tí_nuška |  RaFaEl NaDaL - InFo
Jméno: Rafael Nadal - Parera ... ♥
Přezdívka: Rafa
Datum narození: 3.června 1986
Místo narození: Španělsko (na Mallorce ve měste Manacor)
Rodiče: Sebastián a Anna María
Sourozenci: sestra Maria Isabel
Výška: 186cm
Váha: 81 kg
Oblečení: Nike
Rakety: Babolat (Babolat AeroPro Drive)
Trenér: Toni Nadal (strejda)
Záliby: Rybaření, Play Station, filmy, golf
Oblíbené filmy: Titanic,Gladiátor
Je fanouškem Formule1(Fernando Alonso)
Je pravák, ale levou rukou hraje tenis

RaFaEl NaDaL - FoTo

27. května 2008 v 21:11 | Tí_nuška |  RaFaEl NaDaL - fOtKy

Návštěvnost ( 19.5.2008 - 25.5.2008 )

27. května 2008 v 19:50 | Tí_nuška |  PoČíTaDlO
Pondeli: 46
Utery: 48
Streda: 68
Ctvrtek: 48
Patek: 48
Sobota: 40
Nedele: 32

Celkem: 330FeRnAnDo ToRrEs - dReS

22. května 2008 v 15:55 | Tí_nuška |  FeRnAnDo ToRrEs - FoTkY


DiDiEr DrOgBa - O nĚm

22. května 2008 v 15:13 | Tí_nuška |  DiDiEr DrOgBa - iNfO
Didier Drogba, celým jménem Didier Yves Drogba Tébily se narodil 11.3.1978 ve městě Abidjan v chudém africkém státě Pobřeží Slonoviny.

Jako ve většině afrických státech, tak i v Pobřeží Slonoviny trpí lidé hladomorem. Způsob, jak dosáhnout zabezpečení rodiny, je buď odejít do Evropy nebo se dostat ve některém sportu, především ve fotbale na vrcholovou úroveň. Podobný příběh potkal i dnes velmi známého a oblíbeného Didiera Drogbu.Jeho rodiče odešli do Francie, když bylo malému Didierovi pouhých pět let k jeho strýci, který hrával ve Francii fotbal na vrcholové úrovni. S profesionálním fotbalem začal ve svých devatenácti letech v druholigovém Le Mans, kde nakonec strávil tři sezony.

Svůj prvoligový debut zažil poněkud pozdě a to až v sezoně 2002-03 v dresu Guingampu, kde nastřílel za sezonu 17 branek, čehož si nemohli nevšimnout manažeři velkých klubů a především Marseille. Tam Didier zamířil sice pouze na jednu sezonu, ale postupně se vypracoval ve velkého hráče. Za sezonu nastřílel celkem osmnáct branek, stal se hráčem roku a zahrál si finále poháru UEFA proti Valencii, které ale Olympique prohráli. Po téhle úspěšné sezóně se o něj začala zajímat Chelsea, která ho později koupila za rekordní sumu dvacetičtyř milionu liber. Didier Drogba ale začátek sezony nestihl, protože měl natažené břišní svaly. Ale i přesto v první sezoně zaznamenal 16 branek ve 40 zápasech a vyhrál s klubem Premier League a Carling cup, kde vstřelil ve finále rozhodující branku proti Liverpoolu. Podílel se také gólově na postupu do semifinále Ligy mistrů a to, když se dvěma brankami zničil německý Bayern Mnichov.


Do sezony 2005-06 měl skvělý nástup. Nejprve smetl dvěma brankami v derby Arsenal, dále pokračoval Liverpool, kde měl podíl na všech gólech při výhře 4:1. Po zápase s Manchesterem, který Chelsea vyhrála, byl Drogba obviněn, že podváděl, když před druhým gólem hrál rukou. V průběhu sezony, dal Didier najevo, že by se rád vrátil zpět do Marseille a jako důvod uvedl, že je neustále napadán anglickým tiskem. Ale i přesto podepsal novou smlouvu na rok. V reprezentaci je považován za bezkonkurenčního lídra, který pomohl k vůbec prvnímu postupu Pobřeží Slonoviny na MS. Jenže los, který "Slonům" byl přidělen, už nevypadal tak optimisticky. Jejich soupeři byli Argentina, Nizozemsko, Srbsko a Černá hora. Ze skupiny "smrti" sice po skvělém výkonu nepostoupili, ale určitě neudělali Africe ostudu. Didier opět ukázal, že je hráč světových kvalit, který je schopen hrát i se slabšími spoluhráči, něž se kterými hraje v Chelsea.

Didier Drogba je skvělý hráč, který je úžasně rychlý a hlavně gólově efektivní. Vždyť jenom v národním dresu má úchvatnou statistiku 34 zápasů a 24 vstřelených branek. Pro národní mužstvo je prostě nepostradatelný. V Pobřeží Slonoviny je uctíván, jako fotbalový bůh a vůbec v celé Africe je pouze jeden lepší hráč a to je Kamerunský Etoo. Jelikož Didier začínal s vrcholovým fotbalem mnohem později než je u takových hvězd obvyklé, dokázal se vypracovat během čtyř let na superhvězdu fotbalu a fanoušky oblíbeného hráče.